U nastavku našeg današnjega članka, malo se dotičemo jedne vijesti, a koja je itekako postala viralna u Srbiji. Naime, radi se o jednom naslijedstvu, a evo ko je u istu uključen…

Aleksandra Tadić Cipka, poznata pjevačica, našla se u teškim okolnostima nakon neočekivane smrti supruga Nebojše Stojićevića Jarina. U svibnju prošle godine suprug je doživio iznenadni srčani udar, a Aleksandra ga je pronašla mrtvog. Srceparajući događaj duboko je pogodio pjevačicu, koja sa svojim pratiteljima svakodnevno dijeli fotografije i videa koji ilustriraju dubinu njezine tuge zbog njegovog gubitka. Unatoč velikoj razlici u godinama, njihov brak je bio čvrst, a ljubav jedno prema drugome duboka. Ipak, Aleksandra je doživjela značajan šok kada je otkrila da joj Jarin nije ostavio nikakvu imovinu. Iako su bili u braku i puno toga dijelili, njezin suprug svu svoju imovinu i tvrtku dao je kćerima iz prethodnog braka, Andrei i Leni. Za razliku od njih, Aleksandra je naslijedila samo stan koji su zajedno kupili, a to je bio jedini dio imovine koji joj je stvarno pripadao.

Prema izvoru koji poznaje pjevačicu, Aleksandru su opisali kao “izvan sebe” kada je otkrila da joj suprug nije ostavio ništa od svoje imovine. Nasuprot tome, njegove su kćeri izrazile želju da joj ponude dio nasljedstva; međutim, ona je odbila njihovu gestu, jer je htjela ispoštovati želju svog pokojnog supruga. Ta se okolnost pokazala duboko emotivnom za pjevačicu, koja je još uvijek nosila tugu zbog gubitka. Nakon što je doživjela gubitak supruga i imovine, Aleksandra se odlučila vratiti pjevačkoj karijeri. Kada je nastavila s nastupima, pjevačica je smatrala da se mora oslanjati isključivo na svoju profesiju, jer joj nedostaju alternativni izvori prihoda. Pjevanjem je uspjela povratiti svoju financijsku stabilnost i krenuti naprijed u životu, unatoč teškoćama koje je proživjela. Unatoč tome što nije dobila pozamašnu imovinu svog supruga, Alexandra je odlučila na značajan način obilježiti sjećanje na svog pokojnog supružnika.

Počela je pripremati svoje grobno mjesto pored njegova, osiguravajući da će ostati blizu njega u smrti. Osim toga, napravila je zajednički spomenik koji prikazuje njen lik pored njega. Ova gesta poslužila je kao dokaz njezine ljubavi i poštovanja prema suprugu, unatoč tome što nije naslijedila njegovo bogatstvo. Duboka tragedija koju je pretrpjela imala je značajan utjecaj na njezin život; međutim, pokazala je nevjerojatnu snagu i odlučnost u svojim nastojanjima da napreduje. Suočena s gubitkom voljene osobe i izazovima ostavštine, Alexandra je nastavila svoje profesionalne napore i pronašla hrabrost da krene naprijed, pokazujući da je ljubav, iako se ne manifestira uvijek kroz materijalne posjede, veza koja nadilazi sve.

DODATNI TEKST

Slavljene zbog svoje sočnosti, slatkoće i osvježavajućih svojstava, mandarine su među najcjenjenijim agrumima na svijetu. Poznati po svojoj zadivljujućoj aromi koja oživljava osjetila, također služe kao značajan izvor vitamina C i raznih hranjivih tvari. Štoviše, kora ovih plodova krije ljekovita svojstva, što doprinosi njihovoj jedinstvenosti. U regijama kao što je Hsinhui u Kini, sušene kore mandarine sve su više prepoznate ne samo kao kulinarski sastojak već i kao vrijedna roba koja svake godine postaje sve cijenjenija. Na prvi pogled, Xinhua se može činiti kao tipična komponenta grada Jiangmen, koji se nalazi u provinciji Guangdong u južnoj Kini. No, tijekom jesenskih i zimskih mjeseci ovo se područje ističe posebnom aromom – onom osušene kore mandarine, zvanom chenpi.

Stanovnicima ovaj miris predstavlja mnogo više od citrusa; ona utjelovljuje pravu vrijednost i blagostanje. Značajna razlika između varijanti Mandarin i Xinhui leži u kantonskom dijalektu, gdje je izraz za Mandarin fonetski identičan riječi za “zlato” — gam. Stoga ne čudi da su mandarine na ovim prostorima od davnina smatrane dragocjenostima. No, izuzetna priroda mandarine s ovih prostora pripisuje se ne samo njezinoj simboličnoj važnosti već i kvaliteti njezine kore. Ovakva kvaliteta, pod utjecajem jedinstvenog sastava zemlje i vode, zahtijeva izuzetno visoke cijene na tržištu. Osušena kora mandarine značajan je rezervoar vrijednih svojstava.

Osušene kore mandarina iz Xinhuija smatraju se pravim rezervoarom mikronutrijenata. Proces sušenja traje najmanje tri godine, a ovisno o razdoblju berbe postoje različite vrste kore. na primjer: Nezrele mandarine daju zelenu koru, dok se jarko crvene kore beru tijekom studenog. Velike crvene mandarine dozrijevaju isključivo u prosincu, a njihove kore su prepoznatljive po vrhunskoj kvaliteti. Osim toga, postoji niz kora sakupljenih nakon zime, koje pokazuju veći sadržaj šećera. U tradicionalnoj kineskoj medicini sušene kore mandarine imaju široku primjenu. Pridonose poboljšanju probave te jačanju slezene i dišnog sustava. Osim toga, ovi su pilinzi bogati antioksidansima i flavonoidima koji pomažu u regulaciji krvnog tlaka.

Značaj stare kore. Značajan aspekt koji doprinosi cijenjenoj vrijednosti suhih Xinhui kora mandarine je njihova starost. Vrijednost Chenpija raste s njegovom zrelošću, slično kao što se fina vina poboljšavaju tijekom vremena. Primjerice, kilogram osušenih kora iz 1968. godine koštao je na aukciji u Hong Kongu nevjerojatnih 9320 eura. Štoviše, trenutačno pola kilograma 50 godina starog Chenpija može stajati i do 8875 eura. Ova cijena služi kao glavna ilustracija vrijednosti povezane s chenpijem, pri čemu se ukupna industrija povezana s ovom robom procjenjuje na gotovo 3 milijarde eura.

Ovo jasno pokazuje da je ono što se može činiti kao skromna kora mandarine zapravo prava zlatna koka kineske trgovine. Zaključak Mandarine se cijene ne samo zbog izvrsnog okusa i visokog sadržaja vitamina, već i zbog značajne kulturne i komercijalne vrijednosti njihove kore u kineskom društvu. Poznata kao Chenpi, sušena kora mandarine s vremenom postaje sve vrijednija, a njezina ljekovita svojstva čine je vrlo željene robe na tržištu. U Xinhuiju ova kora nadilazi svoju ulogu običnog kulinarskog sastojka; smatra se vrijednim dobrom koje ima značajan značaj kako u gospodarstvu tako iu tradiciji ovog kraja.

Preporučeno