Prema pisanju Blica, Vaida Šaćiri, 22-godišnjakinja koja je tragično izgubila život u teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Niš-Pirot kod Proseka, nije povezana sa ostalim učesnicima incidenta. Podsjećamo, stravična saobraćajna nesreća pogodila je kasno sinoć Srbiju. Na žalost, opet je sve završilo sa smrtnim ishodom, a uzrok ove nesreće još uvijek se istražuje.
Kako je ranije navedeno, ona je identificirana kao jedna od kćeri poginule žene i ozlijeđenog muškarca, te sestra teško ozlijeđene djevojke.
Tijekom nemilog događaja život je u trenu tragično izgubila 54-godišnjakinja. U međuvremenu, njezina kći L.A. (22) zadobila je teške tjelesne ozljede, a suprug I.A. (54), koji je upravljao vozilom, zadobio je lakše ozljede. Također, Vaida, druga putnica u automobilu, preminula je tijekom liječničke intervencije u UKC Niš. Jučer oko 13.30 sati automobil kojim je upravljao muškarac sletio je s autoputa i preko nadvožnjaka sišao na regionalni put Niš — Prosek, pri čemu je došlo do udesa.
Nažalost, 54-godišnja žena je u trenutku izgubila život, dok je njen suprug zadobio lakše povrede, a njihova 22-godišnja ćerka je u kritičnom stanju prevezena u UKC Niš. Srećom, njeno stanje se u međuvremenu stabiliziralo. Poginula putnica Vaida Šaćiri bila je četvrti putnik u vozilu. Prema neslužbenim informacijama do kojih je Republika došla, otac je kćeri prenio poražavajuću vijest o majčinoj smrti, zbog čega je ona izbezumljeno pojurila prema njihovoj obiteljskoj kući. Tamo je otkrila beživotno tijelo svoje majke Gordane. U svom izbezumljenom stanju, za dlaku je izbjegla da izazove sudar dok je žurila na mjesto ove stravične tragedije.
Tragični incident dogodio se kada je muškarac Nikola T. (55) bušilicom smrtno stradao svoju suprugu Gordanu (52). Nakon ovog gnusnog čina pokušao si je oduzeti život skočivši s Klisanskog mosta vezan za betonsku kocku. Iako je spašen iz vode i preživio, Gordani nažalost nije bilo spasa. Do poraznog otkrića njenog beživotnog tijela došla je njihova kći, javili su zabrinuti susjedi. Podsjećamo, par ima dvije kćeri od 25 i 27 godina. Nakon šokantne vijesti od oca o ubojstvu koje je počinio, Maša T., jedna od kćeri, požurila je iz grada kući. Intenzitet njezinih emocija natjerao ju je na nesmotrenu vožnju, umalo prouzročivši nesreću. Shrvana mukom i histerijom, požurila je na mjesto jezivog zločina koji je počinio njezin otac, očajnički tražeći odgovore. Uletjela je kroz vrata, obuzeta tugom.
U jednom trenutku, prodoran zvuk njezina vriska odjeknuo je cijelom ulicom. Shrvana tugom i očajem, izjurila je iz kuće, suza su joj tekle niz lice, otkrivši beživotno tijelo svoje majke. Ovaj potresni zapis s Republikom je podijelio susjed iz Novog Sada.
Republika je iz obližnjih izvora doznala da nema znakova i naznaka ove razorne tragedije.
Obitelj je krenula na višestruke odmore, tijekom kojih su kćeri provele divno vrijeme družeći se sa svojim roditeljima. Baveći se aktivnostima kao što su pecanje i vožnja motocikla, zajedno su stvorili trajne uspomene.
Oko 17 sati muškarac po imenu Nikola T. izveo je drzak čin skočivši s Klisanskog mosta u Novom Sadu. Naglo je zaustavio svoje vozilo na mostu, izašao i preskočio ogradu. Pregovori između njega i policije koji su uslijedili trajali su gotovo sat vremena. Prilikom skoka s Temerinskog mosta u Novom Sadu, Nikola T. je priznao da je lišio života svoju suprugu Gordanu T.
Nakon što je uronio u ledene vode Dunava, spašen je i čudom je preživio. Ako se netko nađe u prometnom sudaru, prva i najvažnija radnja koju treba poduzeti je isključiti motor vozila kako bi se potencijalna opasnost od požara ili eksplozije svela na minimum.
Nakon toga, prijeko je potrebno da vozač aktivira sva signalna svjetla, učinkovito upozoravajući suvozače na prisutnost opasne situacije na cesti na mjestu nesreće na najučinkovitiji i najučinkovitiji mogući način. Prije izlaska iz vozila, vozač, posebno osoba koja je sudjelovala u prometnom sudaru, mora obući reflektirajući prsluk, koji se obično nalazi na lako dostupnom mjestu unutar vozila.
Nakon svake prometne nesreće ključno je osigurati mjesto događaja uspostavljanjem sigurnosnog trokuta na sigurnoj udaljenosti, osiguravajući minimalno 50 metara izvan naselja i 10 metara unutar naselja. Ovaj se protokol mora slijediti bez ikakvih iznimaka.
Postavljanjem sigurnosnog trokuta na dovoljnu udaljenost vozači će imati dovoljno vremena da reagiraju, zaustave svoja vozila i izbjegnu potencijalne opasnosti. Važno je napomenuti da na autocestama s većim ograničenjima brzine sigurnosni trokut treba postaviti čak i dalje od ceste nego u naseljenim područjima. Kako bi se osigurala najveća sigurnost, ugradnja sigurnosnog trokuta mora biti izvedeno pedantno uz pažljivo kretanje uz cestu.
U skladu sa zakonskim odredbama, vozač koji je sudjelovao u prometnoj nesreći također mora ispuniti svoju dužnost obavijestiti sve osobe prisutne na mjestu nesreće da napuste cestu kako bi se sačuvali dokazi za prometna tijela. Zanemarivanje ispunjavanja ove odgovornosti, posebno nenaznačavanje mjesta sudara vozila, često dovodi do kasnijih prometnih nesreća.
Nakon što je područje osigurano, minimizirajući rizik od daljnje štete, fokus se može prebaciti na učinkovito i pravovremeno spašavanje onih kojima je potrebno. Ključno je razumjeti da se osobe koje su pretrpjele ozljede ne smiju premještati ili premještati bez vodstva i nadzora kvalificiranog medicinskog stručnjaka, zajedno s potrebnom opremom i osobljem za hitne slučajeve. Ova mjera opreza se poduzima kako bi se spriječilo pogoršanje postojećih ozljeda i mogući razvoj komplikacija.
U slučaju prometne nesreće, dužnost je vozača ili bilo koje druge strane da odmah obavijesti policiju (192) i hitnu pomoć (194). Nadalje, dužni su ostati na mjestu nesreće do dolaska policije i završetka očevida. Međutim, postoje određene okolnosti u kojima pojedinac može privremeno napustiti mjesto događaja. To uključuje situacije kada je potrebna hitna medicinska pomoć ili kada se smatra da je potrebno transportirati ozlijeđenu osobu do najbliže zdravstvene ustanove. U takvim slučajevima nužno je da se što prije vrate na mjesto nesreće.