– Mnogi od nas su bar jednom imali problem sa šlicem, ili zatvaračem na hlačama ili haljini. Uvijek se tzo desi u nekom nezgodnom trenutku, kada se negdje spremamo i uvijek žurimo. Danas vam donosimo i jedan video trik, kako da se riješite tog problema….

Stalno nošenje iste odjeće ili jakni zahtijevat će češće pranje i glačanje, što će u konačnici rezultirati bržim propadanjem vaše odjeće. U slučaju puknuća patentnog zatvarača, poznato je da je traženje pomoći iskusne krojačice najpouzdanije rješenje za zamjenu. Unatoč tome, postoje slučajevi u kojima se skupi popravci mogu izbjeći primjenom određenih pametnih tehnika koje su poznate isključivo krojačicama. Sada istražimo metode za brzi popravak vašeg sjenila. Koji se koraci mogu poduzeti da se spriječi potreba za popravcima po narudžbi?

U određenim slučajevima, nepažnja može rezultirati propadanjem često nošenih odjevnih predmeta, ne ostavljajući drugu alternativu nego ih odmah popraviti ili zamijeniti. Kako biste spriječili takve scenarije, bitno je pridržavati se jasnih smjernica u vezi s korištenjem, pranjem i skladištenjem vaše odjeće. Stalno nošenje iste odjeće ili jakni zahtijeva češće pranje i peglanje, što u konačnici dovodi do bržeg propadanja. Postupno blijeđenje košulja i majica tipična je pojava, ali to nije jedini problem koji se može pojaviti. Zatvarači su, na primjer, osjetljivi na oštećenja.

Međutim, ako je predmet samo nošen ili ima manji nedostatak, je li ga doista potrebno zamijeniti? U samo dvije minute, vješti tehničari mogu brzo popraviti svaki oštećeni patentni zatvarač. Jakna ili bilo koji drugi predmet s pohabanim ili poderanim patentnim zatvaračem može biti nevjerojatno otežan. Tipično, postoji više čimbenika koji doprinose neispravnom radu patentnog zatvarača. U slučaju da se plastična komponenta koja se nalazi na dnu šarke ošteti, rješenje uključuje rezanje komada savitljive plastike koji odgovara dimenzijama slomljenog fragmenta. Nanesite ljepilo da pričvrstite zamjensku plastiku na slomljeno područje i upotrijebite skalpel da zalijepite prijelom.

Jednostavno uklonite sav višak materijala i popravak je gotov. Povremeno se metalna komponenta odgovorna za kontrolu pokazivača također može slomiti. U takvim slučajevima, lociranje odgovarajuće zamjene je dovoljno da se riješi problem. U slučaju da se čini da je patentni zatvarač na vašem ruksaku zapeo i otporan na otvaranje, to je vjerojatno zbog oksidacije. Kako biste riješili ovaj problem, preporuča se koristiti sprej za deblokiranje.

Jednostavno nanesite sprej i patentni zatvarač će ponovno postati funkcionalan. Može li se patentni zatvarač otvoriti iz sredine? Ako je tako, to znači da je patent postao labav i zahtijeva zatezanje. Da bismo riješili ovaj problem, trebat će nam kliješta i dva mala plastična fragmenta izrezana iz boce. Za rješavanje ovog konkretnog problema, klizač treba otpustiti raspakiranjem. U ovoj fazi postavite dva mala plastična komada između tkanine i klizača i primijenite dovoljan pritisak kliještima kako biste osigurali da plastika ostane sigurno na mjestu. Na kraju će klizač ponovno postati funkcionalan kada se vrati na svoje mjesto.

BONUS SAVJET:

Od 2015. do 2022. izvoz borovnica i brusnica iz Srbije doživio je značajan porast od 32 puta. S vrijednošću izvoza od 27 milijuna eura Srbija je sada na 16. mjestu u svijetu po izvozu ove vrste bobičastog voća. Na temelju podataka Svjetske trgovinske organizacije može se zaključiti da među 30 najvećih izvoznika ovo predstavlja najveći rast izvoza borovnice u relativnom smislu. Izvoz svježih trešanja doživio je brzi rast, posebno u 2022. godini, gdje se više nego utrostručio u usporedbi s 2015. Nadalje, izvoz smrznutih trešanja također se udvostručio tijekom tog razdoblja.

Tijekom sedam godina izvoz svježih kupina zabilježio je značajan rast od 56 posto, dok je izvoz zamrznutih kupina doživio još značajniji rast od 96 posto. U Europi je industrija borovnice vrlo konkurentna. Zasadi borovnice u Srbiji iziskuju značajna financijska sredstva, tako da samo nekoliko proizvođača izlazi na rentabilnost. Uzgoj borovnica postaje sve popularniji u Srbiji kao unosan pothvat za obitelji, zahvaljujući stabilnim cijenama i obećavajućim povratima. Prema podacima Privredne komore Srbije, procjenjuje se da se prosječan prinos borovnice može ostvariti oko 5.000 eura po hektaru mjesečno.

Prema riječima poljoprivrednog stručnjaka Gorana Rankovića, zarada po kilogramu borovnice je sedam dinara, s mogućnošću godišnje zarade od najmanje 40.000 eura po hektaru. Uzgoj sadnica borovnice u stalnom je porastu i sada se u Srbiji prostire na 3.000 hektara, a prije desetak godina u cijeloj zemlji na samo četiri hektara, piše Mondo. Nakon opsežnog istraživanja širom Srbije, Uroš Veličković iz Prokuplja je prije nekoliko godina, nakon očeve potrage za najučinkovitijim načinom uzgoja, donio odluku o uzgoju sadnica borovnice na parceli od dva hektara. ovu vrlo poželjnu voćku.

Unatoč tome što na tom mjestu više od četiri desetljeća postoje stabla trešnje, Uroš je donio odluku da na djedovo imanje unese borovnice, a zasad smatra da je njegov izbor opravdan. Iako se naš dom nalazi na samo 250 metara nadmorske visine, odlučili smo dati priliku uzgoju borovnice, iako je idealna nadmorska visina između 600 i 700 metara. Nakon tri godine sadnje, ove godine željno iščekujemo rezultate.

Preporučeno