Za bolji rast krastavaca, mnogo je preparata koji se u današnje vrijeme mogu pronaći u poljoprivrednim apotekama. Međutim, mi vam tako danas donosimo jedan super prirodni recept….

Za postizanje optimalnih prinosa preporučljivo je dati 10 ml otopine neposredno ispod krastavaca i skupljati dobivenu tekućinu u kante. Kako ove biljke pokazuju brzi rast, brzo stvaraju zelenu tvar i daju obilje cvjetova koji se na kraju razviju u obilnu žetvu plodova. Korištenjem jednostavne mješavine dva uobičajena kuhinjska sastojka uz minimalnu količinu vode, sve potrebne pripreme mogu se izvesti s lakoćom i biti spremne za trenutnu primjenu.

Kako bi se zajamčio plodan prinos, ključno je koristiti gnojivo bogato hranjivim tvarima, posebno ono koje se dobiva od ljuski jajeta. Uspješna izvedba ovog recepta ovisi o preciznoj mjeri jedne žličice sode bikarbone. Obično se preporučuje standardni volumen od 2 litre vode. Koje korake treba poduzeti da se za to učinkovito pripremite? Pomiješajte ljuske jaja, sodu bikarbonu i vodu u blenderu. Ostavite smjesu da ne smeta 24 sata nakon što ste postigli temeljitu mješavinu sastojaka. Prije upotrebe kao gnojiva, smjesu je potrebno procijediti kroz sitno sito i zatim razrijediti s jednom litrom vode. Ovo gnojivo bogato hranjivim tvarima dostupno je u velikom kanistru od 3 litre.

Dodatne informacije potražite u videu s poveznicom na kraju članka. Kako bi se postigao uspješan rast krastavaca, rajčica i paprika, bitno je osigurati da dobiju dovoljno hranjivih tvari istovremeno ih zaštititi od potencijalne štete od neredovitog zalijevanja, suše i štetnika. Ove biljke pokazuju izraženu sklonost vodi, osobito tijekom razvojnih faza. Ilustrativan primjer za to je da neadekvatno zalijevanje krastavaca tijekom njihovog rasta može rezultirati da plodovi poprime gorak okus.

Dok će se plod prestati dalje razvijati, zreli primjerci će se na kraju odvojiti i otpasti samostalno. Neadekvatna gnojidba krastavaca može rezultirati nedostatkom ključnih makro i mikroelemenata, što otežava njihov rast unatoč redovitom zalijevanju. Za pripremu otopine potreban je drveni pepeo. Ne treba zanemariti značaj drvnog pepela, bilo da je dobiven iz kamina ili peći, jer služi kao izvanredan i nezamjenjiv izvor hranjivih tvari za naše biljke. Privlačnost kiselih tala pripisuje se njihovoj sposobnosti otpuštanja hranjivih tvari i ublažavanja kiselosti, čime se stvara pogodno okruženje za rast različitih biljnih vrsta.

Nasuprot tome, prisutnost ovog elementa u alkalnim tlima može predstavljati izazove i može rezultirati pojavom kloroze. Kako bi se postigli optimalni rezultati, bitno je koristiti isključivo drveni pepeo, izbjegavajući uključivanje kartona, plastike, novina ili bilo kojeg materijala nejasnog podrijetla. Važno je priznati da prekomjerna uporaba tvari može dovesti do porasta pH razine tla. Dodavanje drvenog pepela u vaš vrt pruža niz prednosti koje su opsežne i ne mogu se u potpunosti nabrojati. Postoji značajan broj dokaza koji pokazuju učinkovitost pepela kao uspješne metode za upravljanje nizom štetočina, kao što su mravi, puževi puževi, puževi i određene vrste gusjenica.

Da biste postigli ravnomjernu raspodjelu oko biljaka, uzmite posudu i napunite je pepelom, a zatim ga pospite u kružnom uzorku. Ključno je održavati potpuno zatvoren krug kako bi se spriječio pristup insekata biljci. Potrebna količina vode je 10 litara. Ovo gnojivo je prikladno za prihranjivanje presadnica, posebno rajčice, paprike i krastavaca, tijekom procesa presađivanja, što se obično događa otprilike 7 do 10 dana nakon sadnje.

Preporučeno