Nedavno sam se susrela s teškom životnom fazom koja je dovela do rastanka od supruga, a proizašla je iz slijeda događaja vezanih uz njegove roditelje. Problemi su počeli kada smo otkrili da u našem domu nema zlatnih predmeta i sumnja se brzo prebacila na mene.

Dala sam sve od sebe da pokažem svoju nevinost, proces koji je bio iznimno stresan, pogotovo jer su i moj suprug i oni u našem krugu počeli misliti da sam ja odgovorna za gubitak ovih dragocjenih predmeta. U svojim pokušajima da pobjegnem iz ove situacije, slučajno sam naišao na šokantno otkriće: moja je svekrva bila upletena u internetsku aferu. Ta se veza toliko intenzivirala da je počela slati novac svom ljubavniku, uvjerena njegovim pričama o borbi.

  •  Tvrdio je da ga je žena napustila, što je rezultiralo dugovima i nedostatkom sredstava za njegovu djecu, što je duboko utjecalo na moju svekrvu i navelo je da mu pruži financijsku pomoć. Unatoč nemilosrdnom ponižavanju i okrivljavanju i od sina i od svekrve, svekrva je bila ta koja je odigrala značajnu ulogu u ovoj prijevari. Nažalost, u potpunosti je stao na stranu svojih roditelja, zanemarujući moje emocije i ušutkavajući moju sposobnost da izrazim svoje misli.

Kad je saznala za partnerovu nevjeru i otkriće da osoba s kojom je bila u vezi nije vrijedna povjerenja, moja je svekrva reagirala potpunim kaosom. Preplavljena suzama, izrazila je svoj bijes i osjećaj izdaje, u potpunosti shvaćajući istinu situacije. U isto vrijeme, njezin suprug je otkrio da je profil njezinog ljubavnika izmišljen, kreacija koju je zapravo dirigirao njihov kum.

BONUS TEKST:

Zdravlje naših ušiju i sluha često se zanemaruje, ali različita naizgled bezazlena ponašanja mogu rezultirati značajnom i dugotrajnom štetom, često otkrivajući negativne posljedice tek nakon mnogo godina. Srećom, postoje načini da zaštitite svoje uši dok budete stariji. Otorinolaringolozi, stručnjaci za ovo područje, preporučuju postupke kojih se možda osobno ne pridržavaju, ali su korisni za očuvanje dobrog sluha.

Zaštita sluha je ključna, stoga ne zaboravite spakirati čepiće za uši prije nego što krenete. Dr. Maura Cosetti s Instituta za uho u New Yorku ističe važnost korištenja čepića za uši, posebno u situacijama poput koncerata ili sportskih događaja gdje vaše uši mogu biti izložene glasnim i potencijalno štetnim zvukovima. Budući da je gubitak sluha izazvan bukom trajan i ne može se popraviti, davanje prioriteta prevenciji ključno je za očuvanje zdravlja vašeg sluha. Zaštita dok ste u zraku Dr. Bradley B.

Block savjetuje osobama koje imaju začepljenost nosa tijekom leta da razmotre dekongestive ili specijalizirane čepiće za uši. S druge strane, problemi s izjednačavanjem tlaka tijekom slijetanja mogu uzrokovati bolove u uhu, što može dovesti do nakupljanja tekućine u uhu ili, u težim slučajevima, do puknuća bubnjića. Nadalje preporučuje čepiće za uši dizajnirane s filtrima koji pomažu u upravljanju promjenama tlaka tijekom leta. Osim toga, izloženost glasnoj buci može rezultirati gubitkom sluha.

Ključno je riješiti probleme koji se tiču ​​vašeg sluha. Dr. Sreekant Cherukuri naglašava da se promjene u sluhu ne smiju zanemariti, jer postupno opadanje sposobnosti sluha može ukazivati ​​na ozbiljne zdravstvene probleme. Neliječenje gubitka sluha može rezultirati raznim potencijalnim problemima, uključujući povećane rizike od tjeskobe, depresije, društvene izolacije i povećane šanse za padove.

Istraživanja pokazuju da osobe s oštećenjem sluha imaju 61% veću vjerojatnost da će razviti demenciju, dok je korištenje slušnih pomagala pokazalo da smanjuje učestalost demencije za 32%. Dodatno, dr. Bradley B. Block savjetuje da se ne koriste štapići za čišćenje ušiju, ističući da tijelo prirodno proizvodi i uklanja vosak, koji služi kao zaštitna barijera protiv vode i infekcija.

Problemi kao što su bolne infekcije (otitis externa), suhoća, svrbež i moguće oštećenje bubnjića mogu nastati zbog uklanjanja voska. Ako primijetite višak voska ili imate gubitak sluha, preporuča se konzultirati liječnika radije nego pokušavati sami čistiti uši. Preporučljivo je potražiti liječnički savjet za zabrinutost u vezi s prekomjernom ušnom voskom ili smanjenim sluhom. O

sim toga, budite oprezni kada slušate glasnu glazbu.
Dr. Robert Sataloff upozorava da produljena izloženost glasnoj glazbi putem slušalica može dovesti do oštećenja sluha. Iako su neki suvremeni uređaji opremljeni limitatorima glasnoće, postoji rizik ako je zvuk dovoljno glasan da ga osobe u blizini mogu detektirati. On preporučuje korištenje slušalica za suzbijanje buke kako bi se smanjila potreba za povišenom glasnoćom i savjetuje da se glazba ne pušta pri punoj glasnoći.

Izbjegavajte štetne lijekove. Dr. Sataloff savjetuje izbjegavanje ototoksičnih lijekova, koji mogu oštetiti sluh, kao što su specifični antibiotici i kemoterapijski agensi. Korištenje ovih lijekova može dovesti do nepovratnog gubitka sluha. Prije uzimanja bilo kojeg lijeka uvijek se posavjetujte sa svojim liječnikom kako biste procijenili njegovu toksičnost i raspitali se o alternativama koje će vam očuvati sluh.

Preporučeno