– Pranje patika u veš mašini zna da bude jako neugodno, i samo malo treba pa da upropastite vaše bijele patike. Prvo ih treba prati na 30 stepeni, a sada govorimo o tome, kako da ih kvalitetno riješite u veš mašini….

Kako biste svojim starim i iznošenim tenisicama nakon pranja vratili sjaj, slijedite ove korake! U idealnom slučaju, počnite s pripremom večer prije i ostavite ih da odstoje. Nakon što to učinite, temeljito ih iščetkajte, uklonite vezice i stavite ih u perilicu rublja prema našim smjernicama. Ključno je pažljivo slijediti sve korake kako biste spriječili potencijalno savijanje gume cipela ili bilo kakvo oštećenje tijekom procesa pranja. Da biste to postigli, trebat će vam: Tekući deterdžent (ako je potrebno), 6 žlica sode bikarbone, četka za cipele ili stara četkica za zube, jastučnica ili vrećica za rublje i par ručnika. Koji su koraci za pranje tenisica u perilici rublja?

Počnite s pripremama unaprijed umjesto da čekate zadnji trenutak. Večer prije pranja dodajte tri žlice sode bikarbone u tenisice i ostavite ih da odstoje preko noći; zatim ih ujutro dobro istresite. Nakon toga uklonite vezice i stavite ih u jastučnicu ili vrećicu za rublje kako se ne bi zapetljale. Zatim umetnite jastučnicu ili vrećicu u perilicu rublja. Upotrijebite četku za cipele ili staru četkicu za zube kako biste eliminirali što više prljavštine, blata i drugog otpada s tenisica. Tenisice temeljito zamotajte u stare ručnike, pa sve zajedno stavite u perilicu. Ručnici će osigurati da tenisice ne udaraju o bubanj tijekom ciklusa centrifuge.

Nakon što završite sve prethodne korake, stavite tekući deterdžent i postavite perilicu na ciklus pranja koji koristi nižu temperaturu vode. Ključno je da trajanje ne prelazi 40 minuta. Nakon što stroj završi svoj ciklus, skinite tenisice i ostavite ih da se osuše na zraku. Izbjegavajte ih stavljati u sušilicu jer vrući zrak može iskriviti cipele i ugroziti ljepilo.

DODATNI SADRŽAJ

Bitan element zdravog života uključuje usklađivanje fizičkog, emocionalnog i mentalnog zdravlja. Postizanje te ravnoteže zahtijeva usvajanje nekoliko temeljnih navika. Redovita tjelesna aktivnost ključna je za zdrav život. Dosljedna tjelovježba pomaže u kontroli težine, jača srce i mišiće te poboljšava cjelokupno zdravlje. Aktivnosti kao što su hodanje, trčanje, plivanje ili vježbe snage služe kao izvrsne metode za održavanje aktivnog načina života.

Za početak, neophodna je redovita tjelesna aktivnost. Otkrijte ugodne aktivnosti koje se neprimjetno uklapaju u vašu dnevnu rutinu. To može varirati od hodanja, trčanja i vježbi u teretani do plesa ili vježbanja joge. Dosljedna tjelesna aktivnost poboljšava raspoloženje, ublažava stres i pomaže u održavanju zdravog tijela. Održavanje optimalnog zdravlja uvelike ovisi o pravilnoj prehrani. Neophodno je imati raznoliku prehranu koja uključuje voće, povrće, cjelovite žitarice, proteine ​​i zdrave masti.

Treba se kloniti pretjeranog konzumiranja prerađene hrane, šećera i zasićenih masti. Osim toga, ključno je ostati hidriran, pa se pobrinite da pijete dovoljno vode tijekom dana. Davanje prioriteta vašem mentalnom zdravlju jednako je važno za održavanje vašeg fizičkog zdravlja. Otkrijte metode opuštanja koje vam odgovaraju, uključujući meditaciju, duboko disanje ili druge prakse opuštanja. Osim toga, ključno je izbjegavanje pretjerano stresnih okolnosti i stjecanje zdravih strategija za upravljanje stresom.

Četvrto, njegovanje zdravih međuljudskih veza igra značajnu ulogu u sveukupnom blagostanju. Okružite se uzdižućim pojedincima koji podržavaju i promiču vaš osobni razvoj. Potrudite se da se često povezujete s obitelji, prijateljima i najdražima. U konačnici, od presudne je važnosti određivanje prioriteta i postavljanje ciljeva koji su u skladu s vašim vrijednostima i težnjama. Kada se suočavate s poteškoćama, zadržite realna očekivanja i vježbajte samoosjećanje. Slijedeći ova načela, možete pronaći sklad i voditi zadovoljavajući, zdrav život.

Preporučeno