– Slađana Milošević je na žalost jučer preminula, a cijela rok end rol scen je ostala u velikoj tuzi. Preminula je od rijetke bolesti, a doktori su se odmah počeli zanimati za njenu dijagnozu. Danas govorimo o procesu liječenja kroz koje je prolazila popularna Slađa. 

Slađana Milošević, umjetnica, preminula je u zemunskoj bolnici nakon što je prošle godine hitno hospitalizirana zbog narušenog zdravstvenog stanja, o čemu se puno raspravljalo.

Ozloglašena po rijetkim intervjuima i javnim istupima, nedavno je prekinula šutnju nakon duže pauze, raspravljajući prvenstveno o svom privatnom životu, ali stavljajući značajan naglasak na svoju dobrobit.

  • Nakon dvogodišnjeg liječenja s povremenim prekidima, moje je zdravlje i dalje nesigurno. Međutim, jedan pozitivan ishod je novootkriveni osjećaj oslobođenja od opresivnog tretmana koji sam trpio. Nisam od onih koji traže više nego što zaslužuju, ali očito je da naša zemlja pati od zabrinjavajuće podjele na poželjno i nepoželjno.

Od ključne je važnosti da uložimo značajne napore u borbu protiv rastućeg problema urbancida, budući da smo svi građani ove nacije. Tijekom cijele hospitalizacije nailazio sam na intenzivan animozitet osoblja isključivo zbog svog beogradskog porijekla. Nažalost, nisam jedini primatelj takve nepristojnosti, neetičkog ponašanja i nedostatka empatije. Čini se da etika i moral nemaju mnogo značaja u sustavu obrazovanja medicine, požalila se Slađana.

Stanje koje ga pogađa naziva se Sjogrenov sindrom, bolest koja je mnogim medicinskim stručnjacima nepoznata u smislu simptoma i metoda liječenja. Često previše pojednostavljeno kao imunološki poremećaj, to je zapravo po život opasno stanje s teškim imunološkim promjenama koje utječu na sve tjelesne sustave. Samo kineska tradicionalna medicina, koja pojedinca promatra kao holistički entitet, daje nadu za liječenje. Zapadna medicina, s druge strane, ovom stupnju razumijevanja pristupa samo kroz polje psihosomatike. Prepoznavanje da je osoba međusobno povezano jedinstvo uma i tijela ključno je za učinkovito liječenje. Ova saznanja podijelila je i pjevačica, koja je objasnila i svoju odluku da napusti bolnicu protivno savjetu liječnika.

  • Stisak bolesti me je čvrsto držao i bilo je obeshrabrujuće vidjeti da nema poboljšanja u liječenju nakon dvije godine, što je rezultiralo ponovljenim posjetima bolnici. Ponašanje većine osoblja bilo je daleko od željenog, uz njihovu nezainteresiranost, površnost i stalne sukobe, pri čemu je zanemarena moja profesionalna stručnost kao psihoterapeuta i bivšeg studenta veterine. Dobre namjere su izostale, a imena doktora se nisam mogao sjetiti, osim dvojice, jer se nisu predstavili. Da stvar bude gora, moj dolazak u bolnicu dočekan je vrijeđanjem, ispričala je Slađana.

Osim raznih otkrića, umjetnica je otkrila svoje najpouzdanije izvore podrške.

U području platformi društvenih medija poput Facebooka i Instagrama, često se smatra da su uspostavljene veze površne, što dovodi do osjećaja usamljenosti među pojedincima u modernom dobu. Prava prijateljstva postala su sve rijetka, jer psihološke studije pokazuju da ljudi danas obično imaju samo jednog ili nijednog prijatelja, u usporedbi s prosjekom od desetak u 1980-ima. Čin okupljanja i razgovora sa susjedima gotovo je zastario, ostavljajući nas u društvu koje karakterizira narcisoidni poremećaj, ističe Slađana.

Preporučeno