I za danas jedan članak o ženi koja je bila u vezi sa par decenija starijim muškarcima. To je danas postao trend, jednostavno normalna stvar, koja ima itekako logike. Pri tome svakako mislimo na to, da muškarac od 80 ili više godina neće živjeti još dugo vremena, a njoj onda ostaje njegova mirovina, kao i cjelokupna ostavština.
Stefani Mato, bivša 32-godišnja reality zvijezda, neustrašivo govori o svom privatnom životu i nedavno se pozabavila potencijalnim izazovima koji mogu proizaći iz veze sa starijim partnerima.
Na društvenim mrežama ispričala je prošlu ljubavnu vezu sa znatno starijom osobom tijekom svojih mladih godina. Rado se prisjećajući bivšeg, priznala je povremene trenutke čežnje. Ipak, jasno je dala do znanja da postoje neki aspekti veze koji joj ne nedostaju, kao što su njegov neugodan zadah, prisutnost aparatića za zube i njegova jutarnja mrzovolja. Unatoč općem uvjerenju da se treba suzdržati od lošeg govora o pokojniku, osjećala se prisiljenom izraziti svoje iskrene osjećaje o svom bivšem partneru. Razmišljajući o njihovoj razlici u godinama, čak je nagađala da je on možda bio stariji od njezinih djeda i bake.
Povlačeći usporedbu između izlazaka sa starijim muškarcima i koncepta “problema s tatom”, snažno savjetuje da se ne upuštate u takve veze. “Imati problema s tatom” nije nešto što ona preporučuje ni na koji način.
Kao mlada žena koja ulazi u veze sa starijim muškarcima, postoji određena privlačnost zbog koje se osjećate slično Lani Del Rey. Međutim, stvarnost je sasvim drugačija, jer često proizlazi iz neriješenih problema s ocem, kao iu mom slučaju. Moja prošla iskustva s mlađim muškarcima, koji su me vidjeli samo kao objekt ili izvor financijske potpore, ostavila su me duboke emocionalne rane.
Stefani je ispričala svoju odluku da nastavi veze sa starijim muškarcima u nadi da će napraviti mudriji izbor, samo da bi shvatila da je to zapravo bila nerazborita odluka. Podijelila je svoje saznanje da su stariji muškarci jednako skloni nevjeri, unatoč pretpostavci da bi njihov niži libido to spriječio. Stefani je također istaknula problem emocionalnog varanja i dovela u pitanje broj bivših djevojaka i susreta koje je ova osoba imala unutar zajednice umirovljenika.
Smatrajte znakom upozorenja kada muškarci traže znatno mlađe žene, savjetovala je.
Unatoč njihovoj dobi, ne treba odbaciti funkcionalnost određenih tjelesnih funkcija. Iako povremeno može doći do štucanja, svjetla dolje još uvijek svijetle. Međutim, moram izraziti svoju osobnu rezervu prema uključivanju u takve aktivnosti. Ovakvo mišljenje podijelio je pojedinac koji je nedavno objavio video na TikTok-u, koji je prikupio više od 329.000 pregleda i 5000 lajkova. Mnogi su gledatelji također otvorili odjeljak za komentare kako bi podijelili vlastita iskustva.
Prevladava mišljenje da stariji muškarci posjeduju negativne osobine poput ljubomore, ljutnje, sebičnosti i emocionalnog vampirizma. Mišljenje je da traže mlađe žene jer su na istoj razini zrelosti. S druge strane, mladiće se doživljava kao nezrele i sklone varanju, dok se starije muškarce doživljava kao pouzdane i brižne partnere. Međutim, važno je napomenuti da se svi pojedinci ne uklapaju u ove generalizacije. Jedna osoba u 60-ima podijelila je svoje iskustvo veze s 34-godišnjakinjom i spomenula da se ne susreću s ranije spomenutim problemima jer imaju jaku vezu. Druga se osoba nije složila s početnim tvrdnjama, navodeći da je nepravedno kategorizirati sve na temelju osobnih mišljenja i iskustava jer to samo pogoršava problem.
BONUS VIJEST:
Sabina i Žarko otkrili su duboku ljubav kada su imali 24, odnosno 36 godina.
Živeći u mirnoj prirodi, njihovo postojanje karakterizirali su sklad, jednostavnost i duboka privrženost popraćena uzajamnim divljenjem. Ipak, kako je vrijeme prolazilo, njegovo zdravlje počelo je slabiti, a tek je nedavno shvatio nesrazmjer u njihovim godinama. “Svaki dan se probijam do užurbane gradske šetnice uz rijeku, privučena okrepljujućom energijom vode. Moram privremeno otići iz našeg skromnog prebivališta, jer imam zadatak brinuti se za svog bolesnog supruga dan i noć. Međutim , kad se on poslijepodne povuče u krevet, ja ugrabim priliku da uronim u spokoj prirode na sat-dva”, dijeli ona.
Prema njezinim riječima, njezin suprug boluje od višestrukih bolesti. “Ima problema sa sluhom, dijabetesom i slabim srcem. Dok su neki ljudi u dobi od 74 godine dobrog zdravlja, mi nismo bili te sreće. Žarko je prilično bolestan, toliko da više ne izlazi izvan našeg doma .. Pije pet različitih lijekova, stalno idemo na liječničke preglede. Voziti mu više nije izvodljivo, ali srećom, ja posjedujem vozačku dozvolu i mogu ga voziti na preglede”, objašnjava. “Prije nepune tri godine moja je majka preminula. Brinuo sam o njoj gotovo dvije godine jer je jedva navršila 90 godina. U tom sam razdoblju još uvijek bio zaposlen i bila je teška borba za usklađivanje posla i odgovornosti za njegu. Nažalost, nisam mogao dati otkaz prije navršenih godina za mirovinu. Osim toga, njegovateljica koja je deset sati dnevno trebala asistirati mojoj majci ne bi bila pokrivena svojom mizernom mirovinom i samo pola moje plaće“, naglašava rasvjetljavajući situaciju u kojoj se nalaze brojni stariji i nemoćni pojedinci.
U početku mi se ideja da je smjestim u ustanovu za skrb činila preteškom za podnijeti, pogotovo jer je još uvijek bila sposobna koristiti zahod. Međutim, kako se njezino zdravlje pogoršavalo, a ja sam shvatio da bi osiguravanje mjesta u domu moglo potrajati i do deset godina ako ne reagiramo odmah, počeo sam uzimati duža razdoblja bolovanja. Nažalost, ova je odluka rezultirala značajnim problemima na mom poslu, zategnuvši i moj odnos s poslodavcem i mojim kolegama. Dodatno mojim problemima, i zdravlje mog muža se počelo pogoršavati”, objasnila je.
Nakon dvije godine neprospavanih noći i teških bitaka s majkom i suprugom, našla se kako prati svog voljenog u zagrobni život, ispunjavajući uvjete za mirovinu. Nedugo nakon toga, život njezina supruga visio je o koncu jer je hospitaliziran zbog srčanih komplikacija. Kroz te dvije godine izjedala ju je briga za njega, proživljavajući i dobre i loše dane. Za njega je spremna učiniti sve, ali fizička i psihička iscrpljenost uzimaju danak. Srećom, ona je dobrog zdravlja, što joj omogućuje da ustraje u svemu tome. Međutim, njihov sin živi u drugom gradu, okupiran vlastitim poslom i obitelji, što mu onemogućuje pružanje pomoći. Pomisao na vlastitu potencijalnu paralizu ispunjava je strahom i razmišlja o prijavi u starački dom, svjesna dugačke liste čekanja.
Ne postoji alternativa koju mogu zamisliti za svoju situaciju. Posvetio sam se brizi za svoju majku do njezinih posljednjih trenutaka i posjedujem duboko razumijevanje golemih izazova i boli koja para dušu prate takvu odgovornost. Zaista je neopisivo i neshvatljivo onima koji to nisu doživjeli na vlastitoj koži.
Sabina je izrazila opredjeljenje da će i dalje nositi svoj križ brinući se za svog supruga, zavjetujući se da će to činiti dokle god bude mogla.