Za danas smo sspremili pr savjeta, od strane jedne travarke, koja je do sada pomogla jako velikom procentu osoba u regiji. Naime, kada bi znali da neke trave i ljekovite masti itekako mogu da pomognu ne samo kod bolova, posjekotina, nego i kod malo težih oboljenja….
U suvremeno doba postalo je sve češće da se pojedinci suzdržavaju od posjećivanja ekspanzivnih vanjskih prostora čak i nakratko. Unatoč tome, medicinske analize dosljedno ukazuju na nužnost korištenja zahoda barem jednom dnevno, dok se neki pojedinci mogu naći u situaciji da to čine više puta tijekom dana. U nastavku slijedi nekoliko preporuka usmjerenih na poboljšanje probave. Milica Jovičić, koju od milja zovu mokrogorska baka Milica, odavno je poznata po izuzetnom umijeću pružanja pomoći osobama s gastrointestinalnim tegobama. Oslanjajući se na znanje koje je naslijedila od vlastite bake, osmislila je osebujne metode posebno osmišljene za rješavanje individualnih potreba onih koji dolaze kod nje radi olakšanja od bolesti kao što su gastritis, želučana kila i sindrom iritabilnog crijeva.
Baka Milica koristi različite tehnike za rješavanje problema svojih pacijenata, a jedna od najvažnijih metoda je manipulacija određenim dijelovima tijela. Ona tvrdi da ova fokusirana masaža može donijeti značajno olakšanje. Posebne točke interesa nalaze se na šaci, stopalu i ispod ramena. Ukoliko masaža ne postigne željeni učinak, baka Milica preporuča dodatne liječničke preglede, uključujući slikovne pretrage žučnog mjehura ili bubrega. U kombinaciji s masažom, ona također koristi biljnu terapiju za rješavanje gastrointestinalnih problema.
- Posebno ističe prednosti čajne mješavine gospine trave, šipka, majčine dušice, metvice i kamilice. Svaka od ovih biljaka ima različite prednosti, uključujući ublažavanje nadutosti i nelagode, poboljšanje probave i smirivanje nadražene želučane sluznice. Osim toga, baka Milica preporučuje sjemenke lana i mljeveni gavez kao lijekove protiv probavnih smetnji. Ona savjetuje da se sjemenke lana prije konzumacije namaču u mlakoj vodi šest sati.
Ovaj postupak namakanja omogućuje sjemenkama da dobiju konzistenciju sličnu sluzi, koja služi kao zaštitni sloj za upaljenu želučanu sluznicu. Podubica, biljka izuzetnog značaja, ima veliki značaj u ljekovitom području. Zahvaljujući svojim blagotvornim svojstvima, ovaj lijek služi kao optimalno rješenje kod stanja poput oštećene želučane sluznice, čira, te za čišćenje probavnog trakta. Nadalje, kopriva je poznata po svojoj sposobnosti ublažavanja bolova, olakšavanja zacjeljivanja unutarnjeg krvarenja te jačanja rada jetre.
Svojom osebujnom metodologijom i nepokolebljivom predanošću, baka Milica ne samo da pruža olakšanje svojim pacijentima, već i potiče osjećaj nade da prirodni lijekovi mogu djelovati kao legitimna alternativa suvremenim medicinskim tretmanima. U nastavku slijedi nekoliko preporuka usmjerenih na promicanje zdravijeg probavnog sustava bez potrebe za ekstremnim dijetama ili drastičnim intervencijama. Čak i manje radnje mogu značajno poboljšati vaše probavno zdravlje. Započnite dan okrepljujućim hladnim tušem za poticanje cirkulacije krvi, aktiviranje želuca i jačanje imunološkog sustava. Ova praksa ne samo da vam pomaže razbuditi se, već također potiče bolju cirkulaciju, što doprinosi boljoj probavi.
Za osobe s usporenom probavom, savjetuje se da svako jutro popiju veliku čašu vode pomiješane s limunom ili kiselim mlijekom. Kako biste ublažili želučane tegobe, preporučljivo je svaki zalogaj žvakati otprilike 30 puta. Nadalje, prihvaćanje pažljivijeg pristupa prehrani može poboljšati ukupni užitak u obrocima. Uključivanje gorkih salata, kao što je radič, u vaš režim prehrane može pozitivno pridonijeti vašem zdravlju. Predlaže se da pojedinci imaju za cilj konzumirati pet porcija voća ili povrća dnevno, pri čemu bi polovica jabuke bila prikladna alternativa pšeničnom brašnu, koje može pozitivno utjecati na probavu.
Uživajte u divnim i hranjivim blagodatima svježe ubranih jagoda, budući da sadrže impresivnih 65 miligrama vitamina C na 100 grama. Uživajte u ovim poslasticama bez imalo grižnje savjesti, s obzirom da jagode imaju samo 32 kilokalorije na 100 grama, što ih svrstava u niskokalorične. Nadalje, vlakna koja se nalaze u jagodama, poput onih u drugom voću, olakšavaju optimalan rad želuca i pomažu probavu. Izreka “Jedna jabuka na dan tjera doktora podalje” s dobrim razlogom vrijedi. Jabuke ne samo da sadrže bitne vitamine, već sadrže i korisna vlakna koja podržavaju zdravu probavu. Održavanje pravilne hidratacije tijekom dana je ključno; cilj je konzumirati najmanje dvije litre tekućine dnevno.
Održavanje zdravlja vaše kralježnice ključno je za cjelokupno zdravlje. Opterećenje kralježnice može negativno utjecati na proces probave jer želudac optimalno funkcionira kada je tijelo u opuštenom i uspravnom položaju. Tražite svakodnevnu motivaciju; na primjer, penjanje stepenicama moglo bi se pokazati napornim. Iskoristite uobičajene situacije koje otkrivaju da vaše fizičko stanje nije optimalno kao katalizator za davanje prioriteta vašoj kondiciji. Tijelo koje je zdravo iu formi samo po sebi podržava pravilnu probavu.