– Za danas tema koja je povezana sa segmentom zdravlju a koja je usko povezana sa biljkama. Jednostavno, sve veći procenat osoba kada ima neke zdravstvene probleme uvijek se okreće apoteci, međutim, u biljkama i prirodi uvijek imamo pravio odgovor na sve. 

Dugi niz godina Milica Jovičić, poznata travarka rodom iz Mokre Gore, posvetila je pomoć osobama koje pate od gastrointestinalnih problema. Svojom velikom stručnošću i mudrošću, baka Milica daje neprocjenjive smjernice i prirodne lijekove za ublažavanje stanja poput gastritisa, želučanih tegoba i nadraženih crijeva. Nakon godina usavršavanja vještine koju je prenijela od svoje bake, Milica je razvila jedinstvenu metodu za prepoznavanje i tretiranje određenih točaka na šaci, stopalu i ispod ramena. Masažom ovih točaka ona može ublažiti simptome i poboljšati rad želuca.

  • U slučajevima kada se točke ne mogu lako uočiti, ona preporučuje temeljit pregled žuči i bubrega. Milica u svoje biljne pripravke i čajeve ugrađuje mješavinu šest ljekovitih biljaka, a to su stolisnik, šipurak, kantarion, majčina dušica, nana i kamilica. Posebno je gospina trava poznata po svojoj učinkovitosti u ublažavanju želučanih tegoba, uključujući nadutost, stezanje u prsima i probavne smetnje. Ova izvanredna biljka pomaže u ravnoteži probavnih sekreta, suzbija pretjeranu kiselost i potiče zacjeljivanje rana. Za pospješivanje zdrave probave i ublažavanje želučanih tegoba, šipak je prirodni lijek koji učinkovito regulira probavni sustav, ublažava proljev i smiruje želudac.

Još jedna korisna opcija je laneno sjeme, koje se toplo preporučuje za poboljšanje rada želuca i probavu. Ove se sjemenke mogu konzumirati žvakanjem izravno ili namakanjem u vodi i konzumiranjem mješavine prije spavanja. Podubica se koristi za rješavanje problema želučane sluznice, kao što su oštećenja i čirevi, kao i za čišćenje probavnih puteva.

Njegova svojstva služe za jačanje želučane funkcije, povećanje apetita i promicanje pravilne probave. Za one s oštećenom sluznicom, Čuvarkuja je vrlo preporučljiv lijek. U kombinaciji s čajem od podubice, slatka jabuka postaje snažno rješenje za ublažavanje upala. Poznavanje pravilne upotrebe ljekovitog bilja i čajeva ključno je za postizanje učinkovitog liječenja, ističe Milica Jovičić. Uz njezino vodstvo i prirodne lijekove, brojni su pojedinci doživjeli značajna poboljšanja u svojoj dobrobiti i ukupnoj kvaliteti života.

BONUS TEKST:

Zova ima potencijal postati omiljena kultura među poljoprivrednicima zbog većeg uroda u usporedbi s grožđem, slične tržišne vrijednosti i manjih ulaganja. Uzgoj ove biljke uspijeva na pjeskovitom tlu sjevernog dijela Vojvodine, što ga čini primarnim središtem njezina rasta u našoj zemlji. Brojni uspješni voćari na ovim prostorima specijalizirali su se za uzgoj ove biljke, posebice sorte “hazberg” koja potječe iz zapadne Europe.

Godinama je na tržištu postojala stalna potražnja za pločicama i sokovima na bazi pira, što ove proizvode čini isplativim pothvatom koji može donijeti znatnu zaradu zbog jednostavne proizvodnje. Proizvođači Zove mogu očekivati ​​prinos od 10 do 12 tona po hektaru, što će rezultirati prodajom većom od 500.000 dinara po hektaru. Pre nekoliko godina Jene Šerfeze, uzgajivač poreklom sa Horgoša, osvetlio je nepravedno zanemarenu prirodu ove biljke kod nas. Ako proizvođač stekne sve potrebne vještine i postoje povoljni uvjeti, vjeruje se da se prinos po hektaru može udvostručiti, navodi njegovo objašnjenje.

Prema njegovim riječima, obrađivanjem iste parcele ovom alternativnom kulturom može se dobiti barem jednaka količina grožđa, a potencijalno i veća, možda i dupla. Najbolje je što su potrebna ulaganja značajno manja. Ovakav uzgoj se ne oslanja na kemijsku zaštitu, što ga čini gotovo organskim. Nadalje, može se lako razmnožavati i zahtijeva minimalan rad. U konačnici, berba ove kulture puno je jednostavnija u odnosu na grožđe.

Kada stigne studeni, počinje proces rezidbe, čime se osigurava očuvanje samo međunarodnog prostora, što rezultira jednim od najunosnijih usjeva bobičastog voća. Tržište doživljava porast želje za telefonskim pozivima. Potencijalni kupci često iskazuju interes i zahtjeve za cvijećem, dok voćari radije čekaju kraj kolovoza kada mogu ubrati plodove plodova plodova koji im od prodaje donose šest puta veću dobit. Šerfes je pojasnio da Zova, biljka sa 75 različitih primjena, ima široku primjenu u farmaceutskoj i prehrambenoj industriji.

Vrlo je cijenjena i često je uspoređuju s aloe verom. Sherfes je dobio brojne ponude iz Švicarske za preradu Zove i izvoz svojih proizvoda, posebice u medicinske svrhe. No, zbog svojih 70 godina smatrao je da tu priliku treba prihvatiti mlađa osoba. Potražnja za Zovom postala je još značajnija otkako su sintetička bojila zabranjena u zapadnoj prehrambenoj industriji, jer se također koristi za prirodne boje.

Preporučeno