– Miševi su ubjedljivo najveća napast, ako vam se uvuku u životni prostor. Osim što mogu uništiti vaše zalihe hranei zimnicu, oni su veliki izvor infekcija i zaraznih bolesti. Danas vam donosimo jedan prirodan savjet kako da ih se riješite jednom za svagda….

Kako napraviti domaći repelent za miševe? Postoji nekoliko prirodnih načina na koje možemo ubiti štakore u našoj kući i spriječiti ih da uđu. Pri čemu se jako preporuča mješavina sode bikarbone s praškom za zube. Dokazano je da se ovih uljeza možemo riješiti na vrlo jednostavan i učinkovit način. Otkrijte kako je jednostavno napraviti ovaj repelent od sastojaka koje već imate kod kuće. 1 žlica sode bikarbone 2 žlice brašna 4 žlice prženog nasjeckanog slanog kikirikija 1 žlica šećera 2 žlice paste za zube NAČIN RADA: Sve sastojke sjediniti u zdjeli i dobro izmiješati dok smjesa ne postane homogena i jednolične. Pasta za zube trebala bi djelovati kao dobro vezivno sredstvo.

Zatim razvaljajte male loptice i stavite gdje god ste primijetili štakore. Glodavci vole šećer i kikiriki; nakon što probaju vaše predjelo, to bi trebalo razjasniti stvari. Soda bikarbona će ubiti ove štetočine. Ostali savjeti za prirodnu kontrolu ovih glodavaca: Prirodna rješenja mogu se koristiti da se riješite štakora ili otjerate glodavce, a ovo je idealna alternativa otrovnim proizvodima. Ovo treba pokušati, na temelju elemenata koje imate i onoga što vam najbolje odgovara. 1. Žbuka i brašno Neki glodavci imaju afinitet prema određenim tvarima, koje bi bile kobne kada bi ih pojeli.

Među tim tvarima je i mješavina gipsa i brašna, za koju je utvrđeno da je vrlo aktivno smrtonosna kada su glodavci uzeli ovaj pripravak. Isto je i s Colom; samo ga ulijete u posudu i stavite u kuću. 2. Pepermint Pepermint je prirodno sredstvo protiv insekata, posebno štakora; ne podnose miris koji izlazi iz ove biljke. Kako biste otjerali sve vrste glodavaca, stavite vatu natopljenu eteričnim uljem na terasu, balkon ili vrt. Može se staviti iu posude za cvijeće, na isto mjesto.

Pepermint se također bori protiv pauka; stoga se može koristiti kao prirodni repelent za glodavce. 3. Čili papričica Ovaj vatreni začin još je jedan učinkovit repelent za insekte. Da biste ga upotrijebili: zgrabite zdjelu. Stavite 2 žličice čilija u prahu. Dodajte čajnu žličicu tekućeg sapuna, dobro promiješajte i pomiješajte s 2 šalice vode. Prebacite otopinu u bocu s raspršivačem. Koristite ga u područjima poput vrtova ili dvorišta. 4. Eukaliptus, limunska trava ili kadulja Možete čak uzeti eterična ulja eukaliptusa, limunske trave ili kadulje i na isto područje nanijeti natopljenu vatu. Ostale biljke s jakim mirisima su iste.

Međutim, ne zaboravite istražiti biljke koje nabavite jer neke mogu biti otrovne za ljude ili kućne ljubimce općenito. 5. Čelična vuna Koristan je materijal za odbijanje nepoželjnih stvorenja. Čelična vuna je vrlo učinkovita u popunjavanju rupa i pukotina jer onemogućuje njihov slobodan prolaz. Što kažete na ultrazvučne repelere za nametnike? Učinkovitost ovih proizvoda leži u zvučnim vibracijama koje ljudi ne čuju, ali ih glodavci mogu osjetiti.

Osim što su posebno korisni u odbijanju glodavaca svih vrsta, jer njihove vibracije ne prolaze kroz zidove. Da biste maksimalno povećali njegovu učinkovitost, morat ćete ih postaviti u svaku prostoriju svoje kuće. I mačke mogu pomoći Mačke su poznate kao izvrsni predatori u lovu na miševe. Ako ga imate, štetočine se nikada neće usuditi napustiti kuću. Postoji li neki drugi način za hvatanje glodavaca? Od prirodnih repelenata, kućnih ljubimaca i praktičnih naprava možete koristiti i klasični sustav hvatanja glodavaca. Kavez možete koristiti kao zamku za miševe, a da ih ne ubijete. Možete ih koristiti za hvatanje štakora unutar ili izvan kuće. Očito, bilo bi bolje dodati neki mamac kako bi se povećale šanse za uspjeh.

Kruh, brašno, maslac od kikirikija ili sir odlična su hrana. Kako ih možemo spriječiti da zauvijek nestanu? Slijedeći ove jednostavne korake, jednostavno ćete držati miševe izvan svoje kuće. Evo nekoliko pragmatičnih: Stavite žičanu mrežu na kraj cijevi. Stavite ih i na prozore koji vode u podrum. Identificirajte sve otvore i pukotine u svojoj kući kroz koje miševi mogu ući, a zatim zatvorite ta mjesta (npr. cementom ili, ako želite manje drastično, čeličnom vunom). Stavite hranu tamo gdje miševi ne mogu doći do nje.

  • Zatvori svoje smeće. Čuvajte hranu u hermetički zatvorenim posudama. Također, ne dopustite da se stvari nakupljaju u podrumu, garaži ili na tavanu; ako ih je već previše, miševi i voluharice će tamo spremiti svoje stvari. U duhu wellnessa, brinite o svom domu. Održavanje može biti bolno, ali olakšava stvari. Ako ste zaraženi štakorima, imajte na umu da iako su prirodni načini donekle učinkoviti, oni vam neće pomoći da se zauvijek potpuno riješite štakora iz svoje kuće; ovo je kada morate angažirati kontrolu štetočina.

Preporučeno