– U današnje vrijeme, na raznim internet portalima možete da pronađete jako puno neobičnih priča. Neka dešavanja iz cijelog svijeta koja su nam danas dostupna, jednostavno se ne mogu režirati ni u holivudskim filmskim klasicima.
U dobi od 21 godine, Gabriela Rico Jimenez, poznati meksički supermodel, netragom je nestala 2009. godine. Ovaj zbunjujući događaj zbio se nedugo nakon što je javno iznijela optužbe protiv utjecajnih pojedinaca. Okolnosti njezina nestanka i dalje su enigmatične, a podcast “Mexico Unexplained” nedavno je ponovno skrenuo pozornost na ovaj neriješeni slučaj. Slijed događaja započeo je kruženjem videa koji bilježi njezino strastveno izlaganje, što je brzo privuklo široku pozornost i na kraju rezultiralo njezinim uhićenjem. Ovaj konkretan događaj odigrao se u blizini luksuznog hotela koji se nalazi u meksičkoj metropoli Monterey Nuevo Leon nakon slavljeničkog okupljanja.
Sa scene je izašla manekenka, odjevena u pohabanu majicu kratkih rukava s natpisom “njam, njam”. Gabriela je podigla optužbe protiv više entiteta, uključujući kraljevsku obitelj, Disney i istaknutu osobu u Meksiku poznatu po svom bogatstvu i utjecaju. Ustvrdila je da su se pojedinci poput kraljice Elizabete bavili otmicom djece i konzumiranjem ljudskog mesa. Kao posljedica toga, policija je stigla u njezinu rezidenciju, uhitila je zbog širenja teorija zavjere, a nakon toga je nestala bez traga. U videu koji je prije 15 godina izazvao pomutnju u Meksiku, ona strastveno uzvikuje: “Čežnja za slobodom me je izjedala. Monterrey mi je dao tu slobodu, ali ne bez ogromnog truda.
” Govoreći na španjolskom, razmišlja o svom vremenu u Mexico Cityju, koje je počelo sredinom 2001., iako su joj sjećanja slaba. U videu gorljivo moli za njezino oslobađanje, tvrdeći da je nezakonito zatvorena. Ona hrabro raspravlja o uznemirujućim temama poput ubojstava i nezamislivog čina kanibalizma, čak spominjući i utjecajne osobe u Meksiku. Izražavajući tugu i čežnju za oslobođenjem, žena na videu, vidno potresena, strastveno izjavljuje da su za njihovu propast odgovorni mladi i utjecajni pojedinci. Žudeći za vlastitom slobodom, tu želju stalno naglašava. Daily Mail izvještava da je Karlos Slim Domit, sin vlasnika Telmexa, kolosalne telekomunikacijske tvrtke u Meksiku, bio svjestan ove situacije.
Žali se što su ih odveli, izražavajući svoju bol. Upravo dok izgovara uznemirujuće riječi o kanibalizmu, Gabrielu uhiti policija. Dok je okružuju, ona se žestoko buni vičući “ostavite me na miru. Nakon odvođenja u policijsku postaju, rečeno mi je da nemaju saznanja o situaciji. Naknadno sam prepraćen u Opću bolnicu, gdje ste bili vi, da vi! Morate otići i pronaći (psovka)! Tvrdi se da ste odgovorni za smrt Juana Camila Mourinha Teraza, istaknute osobe u meksičkoj politici povezanog sa Strankom nacionalne akcije (PAN).
Mourinho je 2008. tragično izgubio život u zrakoplovnoj nesreći u srcu Mexico Cityja. Obnašao je cijenjenu dužnost ministra unutarnjih poslova u administraciji bivšeg predsjednika Felipea Calderona. Neki su pojedinci iznijeli sumnje u vezi s okolnostima nesreće, koja je odnijela živote svih 9 osoba u brodu, kao i 7 drugih na tlu. Nakon uhićenja, Gabriela je navodno prebačena u zatvorsku ustanovu prije nego što je premještena u psihijatrijski centar u Buenos Airesu. Nije jasno koliko je dugo bila držana u centru, jer je trajanje opisano kao “neodređeno”.
Nažalost, nije bilo novosti u vezi s Gabrielom od 2013. Spominjanje njenog sina Slima, koji trenutno ima 84 godine, zainteresiralo je mnoge. Godine 2010. zasjeo je na mjesto najbogatijeg pojedinca na svijetu i zadržao tu prestižnu “titulu” do 2013. S procijenjenim bogatstvom koje premašuje 100 milijardi dolara, i dalje drži cijenjenu poziciju najbogatijeg čovjeka svijeta. Ova razlika pripada Meksiku. Preko svog meksičkog konglomerata Slim je svoje bogatstvo stekao ulažući u brojne tvrtke. Karlos, njegov sin, trenutno obnaša dužnost predsjednika unutar konglomerata.
Pojavila su se nagađanja o potencijalnoj romantičnoj vezi između Jimeneza i jedne od najutjecajnijih osoba u Meksiku, iako ta tvrdnja nikada nije potkrijepljena. Unatoč tome što je Gabrijela spominjala svoju obitelj, otac Slima Domita, kojeg se često optužuje da je pripadnik utjecajne meksičke elite sposobne manipulirati domaćim političarima, odlučio je o tome šutjeti, suzdržavajući se od bilo kakvih javnih komentara. Složenost priče se produbila kada je navodni promatrač ušao na scenu, tvrdeći da su razgovarali s Gabrielom na nepoznatoj lokaciji nakon njezina uhićenja.
Ova osoba, koja nije otkrila nikakve dodatne pojedinosti o svom identitetu osim svoje potrage za pravnim putem studije, dali su svoj prikaz. Upravo na mjestu gdje je odvedena nakon uhićenja zatekao sam se na praksi, jer me na to tjerala struka diplomiranog prava. Živo se sjećam izraza očaja, straha i napetosti urezanih na njezinu licu. Umorna od okoline, odisala je aurom umora koja je u meni ostavila neobjašnjiv osjećaj.
Iskoristivši priliku, prišao sam joj i raspitivao se o raznim imenima, mjestu stanovanja i drugim stvarima. Na moje zaprepaštenje, izjavila je da smo svi pokojnici, među njima i puki stanovnici, i otkrila dodatne zagonetne detalje. Ovo me otkriće potpuno paraliziralo. Nakon samo 20 minuta provedenih s njom, grupa visokih, besprijekorno odjevenih osoba iznenada je stigla i nasilno me ispratila iz prostora. Odlučan prikupiti više informacija u ime svoje obitelji, vratio sam se sljedeći dan.
Međutim, moji napori naišli su samo na podrugljiv smijeh službenika, koji su bezosjećajno tvrdili: “Ona ne postoji, nikada nije postojala i ti ne pripadaš ovdje. U tom trenutku osoba je otkrila: “Drh mi je prošao niz kralježnicu, tjerajući me da naglo odem iz Montereya, ostavljajući sve za sobom. Nakon tog incidenta, Gabriel je nestao bez traga, nitko ga više nije čuo niti vidio.