Natalna karta, takođe poznata kao horoskopska karta, je astrološki grafikon koji prikazuje poziciju planeta, Sunca i Meseca u trenutku rođenja neke osobe. Ova karta se koristi u astrologiji da bi se dobilo tumačenje ličnosti, životnih izazova, odnosa i mogućih događaja koji mogu nastati tokom života. Karta se zasniva na tačnom vremenu, datumu i mestu rođenja osobe, jer se pozicije nebeskih tela menjaju u zavisnosti od tih faktora.

Odabir supružnika jedan je od najvažnijih izbora u životu. Dok individualne perspektive o idealnom partneru mogu varirati, određeni znakovi zodijaka, kako sugeriraju astrološke analize, mogu se susresti s većim izazovima u ispunjavanju uloge muža. Ovo opažanje ne implicira da ti pojedinci posjeduju negativne kvalitete; nego njihove inherentne osobine mogu povremeno spriječiti postizanje konvencionalnog bračnog života.

Ovan – Stalna potraga za izazovima Kao vatreni znak, Ovan je poznat po svojoj energičnosti i odlučnosti; međutim, često nailazi na prepreke na području braka. Osobe rođene u ovom znaku obilježene su svojom energičnom prirodom i žudnjom za novim iskustvima, što može dovesti do brzog osjećaja monotonije u njihovom svakodnevnom bračnom životu. Bitne karakteristike njihovog braka su: Nagli pad angažmana. Neprekidna potraga za uzbuđenjem. Sklonost nevjeri može se pojaviti kada pojedinci sebe doživljavaju zatvorenima unutar monotone rutine.

Iako su muškarci Ovnovi sposobni biti odani i gorljivi partneri, oni se često bore s održavanjem stabilnosti u svojim bračnim vezama. Njihova želja za stalnom promjenom može stvoriti prepreke trajnom skladu. Vodenjaci, poznati po svojim netradicionalnim pogledima na život i ljubav, obično pokazuju skepticizam prema instituciji braka. To je uglavnom zbog činjenice da konvencionalni odnosi često nisu u skladu s njihovom željom za osobnom slobodom. Koje karakteristike možemo očekivati ​​od osobe rođene u znaku Vodenjaka? Odricanje od konvencionalnih bračnih uloga. Izazovi u preuzimanju odgovornosti.

Do razvoja osjećaja stabilnosti u odnosima kod Vodenjaka dolazi kasnije. Oni uspijevaju u slobodoumnim i nekonvencionalnim partnerstvima koja im omogućuju očuvanje neovisnosti. Unatoč tome, kako napreduju u zrelosti, evoluiraju u pouzdanije drugove i imaju potencijal spasiti svoje brakove u kasnijim fazama života. Međutim, njihova sklonost introspektivnoj kontemplaciji i sporadična lijenost mogu predstavljati izazove u održavanju ravnoteže unutar partnerstva. Vaga – Karakterizira ih neodlučnost i sklonost oslanjanju na partnera. Muškarci koji potpadaju pod znak Vage često traže sklad i ravnotežu u svojim životima; međutim, njihova neizvjesnost i nedostatak samopouzdanja mogu spriječiti njihova iskustva u braku.

Iako su Vage sklone odabiru asertivnijih partnera kako bi stvorile osjećaj stabilnosti, ta sklonost ne znači nužno njihovu spremnost da preuzmu poziciju vođe obitelji. Osobine muškaraca Vaga u kontekstu braka: Traženje ravnoteže oslanjanjem na asertivnijeg partnera. Nedostatak inicijative vidljiv je u kriznim vremenima. Mogu se pojaviti izazovi u donošenju značajnih odluka. Muškarci Vage, zbog svoje sklonosti da ovise o svojim kolegama, mogu se činiti manje asertivnima u preuzimanju odgovornosti. Ako njihov partner ne uspije održati ravnotežu, brak bi se mogao suočiti s poteškoćama.

Dodatni tekst:

Selim, potomak Sulejmana Veličanstvenog i njegove supruge Hurem, zaradio je nadimak “pijani sultan” zbog svoje intenzivne sklonosti za veselje. Međutim, koje su okolnosti dovele do Selimovog naglog prijelaza na ozbiljno ponašanje i njegovog brzog i bez napora uspona na prijestolje? Tijekom godina formiranja u Turskoj, odgajan je zajedno sa svojom starijom braćom, Mustafom i Mehmedom. Sulejman je duboko cijenio sve svoje potomke, što ga je potaknulo da organizira veliki festival u Carigradu koji je trajao 20 dana, slaveći obrezivanje Mustafe, Mehmeda i Selima.

Selim II se istaknuo kao inauguracijski šehzade rođen u Istanbulu koji je na kraju došao na prijestolje kao sultan. Prva točka napomene je da je Selim bio jedini Huremin najstariji sin koji je polagao pravo na prijestolje. Istina, Selim je bio drugi sin Hurem Sultanije. Ipak, nakon neočekivane bolesti i kasnije smrti njegovog starijeg brata Mehmeda, Selim se pojavio kao glavni pretendent na osmansko prijestolje, budući da je bio najstariji Huremin sin. Prema povijesnim izvještajima, nakon smrti Mehmeda, koji je bio smješten u Manisi, došao je red na Selima da preuzme nasljedni sandžak. Međutim, zbog haranja kuge u to vrijeme,

Selim nije odmah preuzeo ovaj cijenjeni položaj. Tijekom svog putovanja iz Konie, zaustavio se u Ušaku, gdje je Nurbana rodila njihovu prvu kćer, po imenu Esmekhan. Nakon toga, Selim i cijela njegova pratnja krenuli su u Bursu, gdje su se ponovo susreli sa svojim ocem Sulejmanom i majkom Hurom. Tamo je rođena druga kći Selima Gevherkhan. Tek nakon ovih događaja Selim je stigao u Manisu, gdje mu se rodila treća kći, Shah Sultan. Na temelju ovih podataka može se pouzdano tvrditi da je putovanje od Konje do Manise zahtijevalo minimalno godinu dana. Dodatna točka koju treba uzeti u obzir je da Selim nije uspio pokazati da je vladar koji zaslužuje prijestolje, jer je vodio Manisa bez svrhe.

S obzirom na Selimovo ponašanje u značajnom sandžaku Manisa, nije bilo naznaka da bi on mogao doći na prijestolje. Nasuprot svojoj braći, Mustafi i Bajazitu, koji su pokazali svoje sposobnosti kao iskusni upravitelji dok su upravljali svojim sandžacima, Selim je vodio život pun uživanja i uživanja. U tom periodu strani veleposlanici su primijetili da se Selim okružio pjesnicima, haremskim djevojkama i patuljcima. Vodio je ležeran život i bio je sklon vinu. Selimov ugled se toliko pogoršao da je njegova majka Hurem odlučila otputovati u sandžak kako bi ga smirila.

Tijekom svog boravka u Manisi, koji je trajao nešto više od mjesec dana, Nurbanu je Selimu rodila sina po imenu Murad. Ovaj niz događaja odvijao se istovremeno s posjetom sultanije Hurem. Brojni povjesničari tvrde da je Selim nakon što je saznao za Mustafino pogubljenje shvatio da se njegov otac nije šalio. Zbog svoje inherentno plašljive naravi, Selim je bio duboko uplašen, što ga je navelo da se napregne tijekom Sulejmanove vojne kampanje koja je uslijedila, nastojeći pokazati svoje sposobnosti u najvećoj mjeri.

Tijekom cijelog pohoda na Nahičevan, Selim se istakao kao hrabar, skroman i poslušan sin. Vjeruje se da je po povratku u Manis Selim sebe smatrao jedinim zaslužnim pretendentom na osmansko prijestolje. Jedina prepreka u Selimovoj potrazi za prijestoljem je Bayazit, Huremin jedini sin. Peto, Selim, nakon što se postavio kao izravni pretendent na osmansko prijestolje, odlučio je eliminirati svog brata svim potrebnim sredstvima.

Preporučeno