– Med je definitivno najzdravija namirnica na cijelom svijetu. Koliko je to stvarno tako, pokazuje i info, da se ne može nikada pokvariti bez obzira na okolnosti i temperaturu. Slijedi i par savjeta kako se med iskoristiti može u njezi lica. 

Unutar ovog sveobuhvatnog vodiča pružit ćemo vam korak-po-korak upute za izradu besprijekorne maske za lice koja eliminira potrebu za posjetima salonima ili kupnjom skupih proizvoda prepunih kemikalija. Ova potpuno prirodna maska ​​učinkovito pročišćava pore i smanjuje vidljivost akni, bora i ožiljaka. Pokušajte, jer jamčimo da nećete biti iznevjereni. Potrebne osnovne komponente Za izradu maske pomiješajte 4 žlice sode bikarbone i 1 žlicu meda u posudi. Temeljito izmiješajte sastojke dok se ne postigne glatka konzistencija. Zatim dodajte 2 žlice vode i ponovno promiješajte.

Nanesite masku na lice, pazeći da izbjegnete osjetljiva područja oko očiju i usta. Za nanošenje maske ostavite je na licu 10-15 minuta. Nakon toga isperite toplom vodom i nježno osušite lice mekim pamučnim ručnikom. Da biste svjedočili značajnim poboljšanjima, moguće je provoditi ovaj tretman svakodnevno uzastopnim danima. Vaš ten će postati netaknutiji, profinjeniji i estetski ugodniji.

  1. Razne primjene i namjene sastojaka Soda bikarbona djeluje kao antiseptik, učinkovito čisti pore i uklanja mrtve stanice kože. Med, s druge strane, hrani kožu, ima protuupalna svojstva i pomaže u smanjenju akni i bora. Korištenjem ovog jednostavnog, ali učinkovitog pokrivala za lice, imate mogućnost postići kožu koja je i zdravija i estetski ugodnija, a sve to bez potrebe za ulaganjem u skupe postupke ili potencijalno opasne proizvode za njegu kože. Dosljednom primjenom ove organske maske doći ćete do željenog rezultata i poboljšati cjelokupno stanje vaše kože na potpuno prirodan način.

Med, vrlo cijenjena namirnica pogodna za pojedince svih dobi, smatra se izvanrednim prirodnim proizvodom. Često se smatra oličenjem “prirodne” hrane zbog svog podrijetla kao nusprodukta pčela, dobivenog iz nektara cvijeća. Sastavljen uglavnom od vode i jednostavnih šećera (s udjelom šećera od 80 g na 100 g ukupne mase), med se prvenstveno sastoji od fruktoze, s manjim udjelom glukoze. S otprilike dvjesto različitih spojeva, složenost meda vjerojatno je razlog zašto su se pokušaji repliciranja ove osebujne namirnice do sada pokazali neuspješnima. Vrijedno je napomenuti da su se kroz povijest specifične vrste meda koristile u prehrani za različite bolesti.

Kako bismo pomogli pojedincima, posebno onima koji pate od gore navedenih stanja, sljedeća tablica pruža vrijedne informacije: Pčele, u svojoj potrazi za šećerom, posebno nektarom bogatim šećerom koji se nalazi u cvijeću, skupljaju ga i pretvaraju u gustu, divnu tvar poznatu kao med. Jedna žlica ove zlatne tekućine ima kalorijski sadržaj od 64, uz 17 grama različitih šećera kao što su fruktoza, glukoza, maltoza i saharoza. Osim toga, med sadrži tragove bitnih vitamina i minerala. Međutim, njegova istinska moć leži u obilju bioaktivnih biljnih spojeva i antioksidansa, kojih najviše ima u tamnijim varijantama.

Na nijansu, miris i okus meda utječu specifične vrste cvijeća koje posjećuju marljive pčele. Prisutnost povišenih razina triglicerida u krvotoku poznati je čimbenik rizika za nastanak bolesti srca. Osim toga, ove povišene razine povezane su s inzulinskom rezistencijom, koja je primarni katalizator za razvoj dijabetesa tipa 2. Konzumiranje prehrane bogate šećerom i rafiniranim ugljikohidratima često dovodi do povećanja razine triglicerida, ali razne studije su pokazale da uključivanje meda u redovitu prehranu može pomoći u snižavanju razine triglicerida, osobito kada se koristi kao zamjena za šećer.

Preporučeno