Čuvena glumica Dara Džokić je bila u braku sa poznatim novinarom Bogdanom Tirnanićem punih dvadeset pet godina. Bogdan je preminuo 2009. godine, a iz njihovog braka imaju ćerku Jovanu.

Unatoč tome što su je odgajali poznati roditelji, njihova kći, rođena 1981., uvijek je zadržala želju za privatnošću i nikada nije tražila pozornost javnosti.Unatoč završenom Fakultetu dramskih umjetnosti, odlučila se ne baviti majčinom karijerom, već je diplomirala filmsku i televizijsku produkciju.Dok Dara inače svoj privatni život drži u tajnosti, prije četiri godine napravila je rijetku iznimku kada je nakon vjenčanja svoje jedinice otvoreno izrazila svoje mišljenje.

Iskustvo je bilo ugodno. Odlučili su se za intimnije okupljanje umjesto velike ceremonije, pozivajući samo odabranu skupinu utjecajnih pojedinaca. Bilo je doista divno, jer je savršeno odražavalo njihov jedinstveni stil i nalazim radost u njihovoj sreći. Svaka odluka koju donese je njezino vlastito putovanje, njezin vlastiti život, a ja sam tu da ponudim pomoć, ohrabrenje i nepokolebljivu podršku.

U međuvremenu se Darina obitelj proširila dolaskom unuke Katarine koju su odabrali njezini roditelji. Kad nije u centru pažnje, Dara utjehu i radost pronalazi u zagrljaju svoje obitelji.

BONUS TEKST;

Jagode: Kraljice Voća
Uvod
Jagode su jedno od najvoljenijih voća širom sveta. Njihova slatkoća, osvežavajući ukus i živahna crvena boja čine ih omiljenim izborom u raznim jelima, od salata do dezerta. Ove male bobice su ne samo ukusan užitak, već i izuzetno hranljive. U ovom tekstu, istražićemo istoriju jagoda, njihove nutritivne vrednosti, upotrebu u kulinarstvu, kao i savete za uzgoj u vlastitom vrtu.

Istorija Jagoda
Jagode su poznate još od antičkih vremena. Rimljani su ih koristili ne samo kao hranu, već i kao lek. Istorijski podaci ukazuju na to da su jagode bile cenjene i u srednjem veku, kada su ih monasi gajili u samostanskim vrtovima. Tokom Renesanse, jagode su postale popularnije u Evropi, posebno u Francuskoj i Engleskoj, gde su se počele uzgajati i za komercijalnu upotrebu.

U Americi, jagode su bile prisutne kod domorodaca pre dolaska Evropljana. Prvi evropljani su ih zatekli u Severnoj Americi, gde su se divili njihovom ukusu i različitim vrstama. Danas, Amerike su veliki proizvođači jagoda, posebno u Kaliforniji i Floridi.

Nutritivne Vrednosti
Jagode su izuzetno hranljive i niskokalorične, što ih čini savršenim izborom za zdrave dijete. Pored toga što su bogate vitaminom C, jagode sadrže i vitamine A, E, i B kompleks. Vitamin C, koji je ključan za imunološki sistem, prisutan je u velikim količinama, što čini jagode odličnim sredstvom za borbu protiv prehlada i drugih bolesti.

Pored vitamina, jagode su bogate mineralima poput kalijuma, koji pomaže u regulaciji krvnog pritiska, i magnezijuma, koji je važan za zdravlje kostiju i mišića. Takođe, jagode sadrže antioksidanse, poput flavonoida i antocijana, koji pomažu u smanjenju upala i zaštiti ćelija od oštećenja.

Upotreba u Kulinarstvu
Jagode su izuzetno svestrane u kulinarstvu. Mogu se jesti sveže, ali se takođe koriste u raznim jelima i pićima. Evo nekoliko popularnih načina upotrebe jagoda:

Sveže u Salatama: Jagode se često dodaju u voćne i zelene salate. Njihova slatkoća i kiselost dodaju zanimljiv kontrast u kombinaciji sa zelenim lisnatim povrćem i orašastim plodovima.

U Dezertima: Jagode su klasičan sastojak u desertima kao što su torta, kolači, i pite. Pire od jagoda se može koristiti za izradu sladoleda, sorbeta, ili jednostavno kao preljev za jogurt ili palačinke.

U Džemovima i Konfiturama: Jagode se često prerađuju u džemove, marmelade, i sirupe. Ovi proizvodi su odličan način da se uživa u ukusu jagoda tokom cele godine.

U Pićima: Jagode se koriste u pripremi koktela, smoothija i limunada. Dodaju prirodnu slatkoću i bogatstvo okusa, čineći pića osvežavajućim i prijatnim.

Uzgoj Jagoda
Uzgoj jagoda može biti veoma zadovoljavajuć. Ove biljke su prilično prilagodljive, ali postoji nekoliko ključnih saveta za uspešan uzgoj:

Izbor Sorte: Postoji mnogo sorti jagoda, od kojih su neke više otporne na bolesti, dok su druge posebno slatke ili velike. Pre nego što posadite jagode, istražite koja sorta najbolje odgovara vašim uslovima i potrebama.

Priprema Tla: Jagode vole dobro drenirano tlo bogato organskim materijama. Pre sadnje, pripremite tlo dodavanjem komposta i obavezno se pobrinite da tlo bude rastresito i da ima dobar protok vode.

Svetlost i Lokacija: Jagode zahtevaju puno sunčeve svetlosti, idealno najmanje 6 sati dnevno. Takođe, odaberite lokaciju koja je zaštićena od jakih vetrova.

Sadnja i Održavanje: Sadite jagode na udaljenosti od 30 cm između biljaka i 60 cm između redova. Ove biljke mogu biti osetljive na bolesti, pa je važno pratiti znakove i preduzeti odgovarajuće mere zaštite. Redovno zalivanje, ali bez prekomernog natapanja, je ključ uspešnog uzgoja.

Berba: Jagode se obično beru kada su potpuno crvene i zrele. Berba se može obaviti ručno, pazeći da ne oštetite plodove ili biljke.

Zaključak
Jagode su zaista čudo prirode, ne samo zbog svog fantastičnog ukusa, već i zbog svojih nutritivnih vrednosti i svestranosti u kulinarstvu. Uzgoj jagoda može biti sjajan način da uživate u svežem voću tokom cele godine, a njihovo prisustvo u raznim jelima donosi dodatnu radost i uživanje. Bez obzira na to da li uživate u njima svežim, kao deo dezerta, ili kao džem, jagode su voće koje ne prestaje da očarava svojim čarima.

Preporučeno