– U Nastavku našeg današnjega članka govorićemo o jednoj životnoj ispovijedi, Naime, danas imamo jako puno bračnih parova koji rade na istom radnom mjestu. Sljedeća priča je postala viralan u roku od samo 24 sata….

I supruga i ja radimo u istoj tvrtki. Tamo sam bio zaposlen nekoliko godina prije njezina dolaska i tijekom tog razdoblja naše interakcije omogućile su nam da postupno gajimo osjećaje jedno prema drugome, što je na kraju rezultiralo našim brakom. Jučer sam susreo kolegu koji me otvoreno ismijavao primjedbom: “Nije li frustrirajuće imati ženu koja nikad ne nalazi stabilnost? Trebao bi joj reći da se pribere.”

Ovo me uhvatilo nespremnog. Moja voljena žena uvijek se predstavlja s milošću; dosljedno je dobro odjevena i elegantno se drži. Kosa joj je uvijek uredna i njegovana, održava izvrsnu higijenu i ugodnog je mirisa. Nadalje, njezini su nokti, kao i ostali detalji, pomno održavani. Na moja pitanja o njegovom ponašanju, rekao je: “Ona se nikad ne šminka kad dolazi na posao.” Iskreno, moja voljena koristi proizvode koji naglašavaju njezinu prirodnu ljepotu; nije joj potrebna teška kozmetika kako bi izgledala zadivljujuće i blistavo. Od kada je upečatljiva šminka postala mjerilo ljepote? Nemam više primjedbi.

DODATNI TEKST

Apiterapija je bitan aspekt prirodne medicine koji uključuje korištenje pčelinjih proizvoda za liječenje određenih zdravstvenih problema, kao i njihovo uključivanje u svakodnevnu prehranu za poboljšanje dobrobiti i sprječavanje bolesti kod ljudi i životinja. Primjena pčelinjih proizvoda u apiterapiji nadilazi samo oralni unos; uključuje lokalizirane terapije kao što je lokalno korištenje meda za pomoć u zacjeljivanju rana koje sporo zacjeljuju, korištenje otopina propolisa za liječenje gljivičnih infekcija stopala i herpesa, korištenje pčelinjeg otrova u terapiji reumatskih stanja i dodavanje matične mliječi anti- kreme za starenje, među raznim drugim primjenama.

Bitno je naglasiti da za razliku od sintetičkih proizvoda, tijelo ne odolijeva pčelinjim proizvodima. Zamršen sastav i sinergistička svojstva ovih proizvoda čine ih ključnima za održavanje zdravlja i liječenje niza bolesti. Zbog njihovog pozitivnog djelovanja na organizam sve je veća upotreba pripravaka koji sadrže med, pelud, propolis i matičnu mliječ. Kvaliteta meda i njegovo specifično biljno podrijetlo igraju presudne uloge u određivanju njegove ljekovite učinkovitosti. Zahvaljujući svom jedinstvenom sastavu, med ima značajna antimikrobna i antioksidativna svojstva.

Osim toga, djeluje kao lako probavljiva namirnica koja brzo obnavlja razinu energije, a redovita konzumacija povećava fizičku izdržljivost i psihičku stabilnost. Fitonutrijenti pronađeni u sirovom medu i propolisu pokazali su potencijal u prevenciji raka. Štoviše, sinergistički učinak flavonoida prisutnih u medu, propolisu i peludi, osobito u kombinaciji s drugim lijekovima, uvelike utječe na prevenciju i liječenje tumora. Istraživanja su pokazala da stalna konzumacija meda podiže razinu korisnih antioksidansa u krvi, koji imaju antibakterijska svojstva.

Tradicionalna medicina već stoljećima priznaje ljekovita svojstva meda u ublažavanju simptoma gripe i prehlade. Opsežne studije uvjerljivo su pokazale da je med idealan prirodni zaslađivač za osobe koje imaju dijabetes tipa 2 i visoke razine kolesterola. Med se može pohvaliti širokim rasponom ljekovitih svojstava, poboljšavajući i apsorpciju i učinkovitost lijekova dok također čisti tijelo uklanjanjem štetnih tvari.

Njegove terapeutske prednosti obuhvaćaju liječenje brojnih bolesti, poput gastritisa, čira na želucu i crijevnih infekcija, uz regulaciju proizvodnje želučane kiseline i detoksikaciju jetre. Osim toga, med se koristi za rješavanje ginekoloških problema, ublažavanje jutarnjih mučnina i liječenje respiratornih bolesti uključujući kronični bronhitis, bronhijalnu astmu, rinitis, alergijski rinitis, faringitis, sinusitis i laringitis. Štoviše, pomaže u borbi protiv anoreksije ili nedostatka apetita, normalizira rad crijeva, ublažava zatvor i pruža olakšanje kod hemoroida.

Preporučeno