Jedna mama izazvala je veliku pažnju kada je otkrila da razmišlja o tome da dozvoli svom sinu da promeni ime za svoj sedmi rođendan. Objavila je da je sina usvojila pre tri godine i da nije želela da mu menja ime jer je to ime dala njegova biološka majka.

  • Kako je rastao, počeo je priznavati svoje gađenje prema svom jedinstvenom imenu zbog njegove sličnosti s uobičajenim komadom namještaja – stolom. Dijeleći svoje misli na Redditu, izrazila je: “Iako je njegovo ime bilo prilično neuobičajeno, donijeli smo svjesnu odluku da ga zadržimo. Nakon opsežnog istraživanja, iako se ime činilo pomalo glupim, činilo se nepravednim lišiti ga njegovog identiteta.

Dotični pojedinac ima ime koje se podudara s imenom određenog komada namještaja. Zanimljivo je da smo namjerno odlučili zadržati njegovo cijelo ime, iako s preuređivanjem koje uključuje naša prezimena. Izvorno se zvao Table Michael Harrison.Budući da su ga vršnjaci u školi zadirkivali zbog njegovog imena, odlučio je prijeći na srednje ime.

Od tog trenutka nadalje, donesena je odluka da ga se zove Harrison. Bilo je potrebno neko vrijeme da se svi prilagode, ali sada kada je u prvom razredu, univerzalno je poznat kao Harrison. Kad god se njegovo pravo ime pojavi na službenim papirima, to ga jako uznemiri. “Ima jaku averziju prema svom imenu i povezuje ga s negativnim mislima”, priznala je majka.U današnje vrijeme djeca više ne žele igračke za svoje rođendane; nego teže promjeni imena.

Kako se rasprava razvijala, razmjena je postajala sve intenzivnija. Jedan je pojedinac izrazio svoje uvjerenje da u velikoj većini slučajeva djeca nemaju dovoljno zrelosti da donesu takvu odluku, pojasnivši da ova konkretna situacija predstavlja samo djelić tog percentila. Drugi se sudionik oglasio, sugerirajući da bi to pitanje trebalo pažljivo razmotriti. Istaknuli su da dijete trenutno ima problema sa sadašnjim imenom te je već usvojilo alternativno. Dodatno, primijetili su da djetetovo srednje ime služi kao poveznica s njihovom biološkom obitelji, što bi im moglo biti važno u budućnosti.

BONUS TEKST:

Istorija i Kultura Rane Kine
Rana istorija Kine predstavlja fascinantnu i kompleksnu priču o jednom od najstarijih civilizacija na svetu. Ova civilizacija je ostavila dubok trag u istoriji, kulturi i umetnosti, čiji uticaji i danas oblikuju savremeni svet. Kineska civilizacija počinje sa razvojem poljoprivrede, a njeni koreni sežu unazad nekoliko hiljada godina.

Preistorijska Kina
Pre nego što se pojavila prva istorijska dinastija, kineska preistorija je bila oblikovana brojnim kulturama koje su razvijale poljoprivredu, keramiku i druge osnovne tehnologije. Najpoznatije od tih kultura su kultura Longshan i kultura Yangshao. Ove rane civilizacije su bile osnovane u dolinama velikih reka poput Žute reke (Huang He) i Jangcea (Yangtze), gde su bogate plodne zemlje omogućile razvoj složenih društava.

Dinastija Šang i Džou
Prva istorijska dinastija, dinastija Šang (oko 1600-1046 p.n.e.), poznata je po razvoju pisanih zapisa i izvanrednoj bronzanoj umetnosti. Pisma su se gravirala na kosti i školjkama, što nam danas omogućava uvid u život i verovanja tog doba. Dinastija Šang je bila nasledjena dinastijom Džou (1046-256 p.n.e.), koja je donela značajne promene u kineskom društvu, uključujući razvitak filozofskih škola kao što su konfucijanizam i taoizam.

Filozofija i Ideologija
Filozofija je igrala ključnu ulogu u oblikovanju kineskog društva. Konfucijanizam, zasnovan na učenjima Konfucija, naglašava važnost moralnih vrednosti, porodičnih odnosa i društvene harmonije. S druge strane, taoizam, koji je povezan sa Lao Ceom, usmerava pažnju na prirodni tok stvari i postizanje unutrašnje ravnoteže kroz harmoniju sa prirodom.

Dinastija Han
Dinastija Han (206 p.n.e. – 220 n.e.) označila je zlatno doba kineske civilizacije. Tokom ovog perioda, Kina je prošla kroz značajan ekonomski i kulturni razvoj. Razvijeni su važni tehnološki izumi, kao što su papir i kompas, a uspostavljena je i Velika svila koja je omogućila trgovinu između Kine i ostatka sveta. U ovom periodu su se takođe razvile značajne umetničke forme, uključujući tradicionalnu kinesku umetnost i književnost.

Srednji vek i Dynastije Tang i Song
Dinastije Tang (618-907) i Song (960-1279) predstavljaju vrhunac kineske kulture i umetnosti. Period Tang je bio vreme velike kulturne razmene i inovacija, dok je dinastija Song poznata po svom napretku u tehnologiji i umetnosti. Ova era je obuhvatala razvoj tehnologija kao što su štampanje i napredne metode u poljoprivredi, kao i procvat filozofije i nauke.

Kultura i Umjetnost
Kineska umetnost, koja obuhvata sve od slikarstva i keramike do književnosti i muzike, duboko je ukorenjena u filozofiji i istoriji zemlje. Tradicionalni kineski pejzažni crteži, na primer, naglašavaju harmoniju između čoveka i prirode, dok su klasične knjige, poput „Pesama i priča iz dinastije Tang“, svedoci bogate književne tradicije.

Moderno Doba
Ulazak u moderno doba Kine donosi brojne promene, od kolonijalnih uticaja i revolucija do ekonomskog uspona i globalizacije. Kineska istorija i kultura nastavljaju da igraju značajnu ulogu u oblikovanju globalnog društva, dok zemlja balansira između očuvanja svojih tradicija i usvajanja modernih vrednosti i tehnologija.

Zaključak
Istorija i kultura rane Kine predstavljaju bogatu tapiseriju iskustava i inovacija koja je oblikovala ne samo kinesku civilizaciju, već i čitav svet. Od svojih skromnih početaka u preistoriji do sjaja dinastija i moderne ere, Kina je pokazala neverovatnu otpornost i kreativnost. Razumevanje ove istorije ne samo da nam pomaže da cenimo bogatstvo kineske kulturne baštine, već i da prepoznamo njen uticaj na globalnu civilizaciju.

Preporučeno