– Jelena Đoković je jedna od najpraćenijih domaćih javnih ličnosti. Svakako da tome jako puno doprinosi i to, što je supruga najvećeg tenisera svih vremena. Mediji je baš iz tog razloga jako puno prate, a javnost u Srbiji itekako ima fokus na njen stajling. Slijedi i priča o njoj od prije 11 godina. 

Među pretendentima za prestižnu nagradu Laureus za najboljeg sportaša u 2023. godini, Novak Đoković ističe se kao kandidat.

  • U društvu supruge Jelene Đoković, koja odiše uobičajenom ljepotom i besprijekornošću, ovaj je put osvojila glamuroznim stilom kakvom se dosad rijetko moglo svjedočiti. Večeras Jelena odiše profinjenošću. Opće je poznato da ona preferira suzdržanu estetiku, zbog čega nas rijetko počasti potpuno našminkanim licem.

Elegantno je prošetala uz svog supruga Novaka Đokovića koji je bio besprijekorno dotjeran u vječno odijelo isprepletenih ruku.

Kad su izašli iz limuzine, njihov je dolazak dočekan s očekivanim oduševljenjem. Pozdravljajući mnoštvo obožavatelja, odisali su toplinom i šarmom. Novak je posebno plijenio publiku svojom divnom osobnošću, ispunjavajući zahtjeve mladih navijačica, pa čak i zastajući za nezaboravan selfie. Dok su se probijale crvenim tepihom, mnoštvo fotografa nestrpljivo ih je pozdravljalo. Jelena i Novak odisali su ljupkošću i profinjenošću, plijenivši pažnju svih prisutnih.

Markantna prisutnost Jelene Đoković prije više od desetljeća privukla je pozornost cijenjene Ane Vintur. Poznat kao modna ikona i pionir u industriji nekoliko desetljeća, Vinturove su riječi ukaljale reputaciju i potaknule pojedince u velike visine. Nedugo nakon izlaska filma “Vrag nosi Pradu” pojavila su se nagađanja da je Vintur mogao biti muza iza utjecajnog lika.

Prije jedanaest godina Jelena je dobila tri stranice poznate modne Biblije Ane Vintur, što je gesta koja naglašava njezin značaj. 2013. godine Jelena, koja je još uvijek bila poznata pod dotadašnjim prezimenom Ristić, pojavila se u željnoj rubrici It girl.  Svojim držanjem, privlačnošću, elegancijom i gracioznošću Jelena je već osvojila medije. Zastrašujuća žena to je i sama primijetila i ljubazno joj uputila poziv.

Jelena je elegantno pokazala svoj stil u živopisnom plavom topu s potpisom Victorije Beckham, a upotpunila ga je sofisticiranim tamno-bijelim sakoom i upečatljivom narančastom suknjom koju je izradio Filip Lim.

U tekstu se visoko hvali njezin stil, a uz njega su objavljene fotografije njezinih ranijih izdanja, na kojima su dominantno prikazane kreacije renomiranih dizajnera iz cijeloga svijeta.

Pozornost privlači haljina Oscara de la Rente, ukrašena prljavo bijelim prugama, koju je Jelena nosila na filantropskom događaju u Londonu. No, u intervjuu za Vogue, Jelena je istaknula kako joj nije primarno moda, već humanitarni rad. Uz moj pretrpani raspored, kupnja je luksuz kojemu se rijetko prepuštam. Dok se slavne osobe u medijima često fokusiraju na materijalna dobra poput automobila, odjeće i nakita, smatram da su te stvari blijede u usporedbi s mogućnošću da okupim ljude i napravim razlika u životima siromašne dece u Srbiji.

Dodatna vijest:

Marko Stanić, kojeg je upoznala u Bostonu, sretan je suprug simpatične Đamile koja je u sretnom braku već četiri godine. U znak odanosti, preselila se u Republiku Srpsku kako bi bila s njim. Đamila je prikupila značajan broj pratitelja na platformama društvenih medija, osvajajući publiku svojim zadivljujućim videima koji često ističu njezinu duboku naklonost našoj kuhinji i srdačnim pojedincima naše nacije.

Marko, Srbin, njezin je suprug, a ona se aktivno angažira na društvenim mrežama, dijeleći svoja iskustva s Balkana i uspoređujući ih sa zapadnim svijetom.

Nedavno je na TikTok-u, točnije na svojoj stranici @blackbalkangirl, podijelila video u kojem je istaknula suprotne aspekte života između SAD-a i naše regije.

Prema njezinim riječima, troškovi života na Balkanu su pristupačniji, čak i kada se uzmu u obzir lokalne plaće. Nadalje, zdravstveno osiguranje je gotovo besplatno, u oštroj suprotnosti s pretjeranim troškovima koji nastaju u Sjedinjenim Državama.

Prema riječima Đamile, ljude u ovom mjestu karakterizira ljubaznost, spontanost i stalna želja za kafom. Nasuprot tome, na tom je mjestu standardno detaljno planiranje mjesecima unaprijed. Na Balkanu su kupci sami odgovorni za mjerenje voća i povrća u trgovinama, što nije praksa u SAD-u, istaknula je razliku između to dvoje.

Nadalje, kretanje po Balkanu pješice znatno je praktičnije u usporedbi s američkim gradovima u kojima je automobil neophodan za kretanje.

U jednom od svojih ranijih videa istaknula je kulturnu razliku između Balkanaca, koji su skloni druženju uz kavu, i Amerikanaca, koji preferiraju večere.

  • Prema Đamilinim riječima, ljudi na ovim prostorima uživaju u ispunjenijem društvenom životu jer im je na prvom mjestu kvalitetno provođenje vremena s najdražima. To je u suprotnosti s užurbanim načinom života u Bostonu, gdje takve mogućnosti nisu tako lako dostupne. U većini balkanskih zemalja pušenje je dopušteno u restoranima i kafićima, dok je u Sjedinjenim Državama ono ograničeno na vanjske prostore.

“Najviše me iznenadila činjenica da je to zabranjeno u Bostonu od 2004. godine”, pojasnila je.

Unutar jednog od svojih TikTok videa, ona elokventno opisuje običaje i preferencije žena s Balkana, pokazujući svoj osobni afinitet prema njihovim jedinstvenim praksama.

Kao žena porijeklom s Balkana, sasvim je prirodno za mene sudjelovati u tradiciji odlaska na kavu, gdje razgovori i tračevi teku slobodno. Dame, vrijeme je da krenemo.

Kao žena porijeklom s Balkana, sasvim je prirodno da odvojim vrijeme da se dotjeram kad god izađem u trgovinu. Budući da sam žena porijeklom s Balkana, sasvim je prirodno da posjedujem sposobnost gracioznog hodanja u visokim potpeticama.

Kao žena porijeklom s Balkana, prirodno je da se ponosim svojim iznimnim vještinama domaćice.

.

Preporučeno