Prema objavi na ispovijednoj web stranici, izvjesna je žena otkrila da njezina svekrva gaji sklonost neurozama i voli stvarati dramatične situacije. Pojedinci imaju mnoštvo životnih iskustava, a dio njih odlučuje svoje osobne priče podijeliti anonimno na platformi za ispovijed. Svoje bojazni zbog ponašanja svoje svekrve žena je čitateljima prenijela na sljedeći način:

Moj savjet mladim ženama je da vode računa o podrijetlu muškarca za kojeg se planiraju udati. Ključno je obratiti pozornost na karakter i ponašanje njegovih roditelja, iako se to često zanemaruje. To sam naučila na teži način kad mi je svekar preminuo i shvatila koliko su svekrvin neuroticizam, sklonost drami i ogovaranju te pretjerana komunikacija utjecali na moj život. Dotična žena pokazuje ponašanje koje odstupa od norme. Umjesto da preuzme odgovornost za svoje postupke, ona se često žali, pokazuje znakove paranoje i preuzima ulogu žrtve. Brzo svaljuje krivnju na druge i uvjerena je da je njezino gledište jedino ispravno. Nedavno je počela pokazivati ​​hipohondrijske sklonosti i pretjerano je tražila liječničku pomoć. Nekada je njezina negativna energija bila usmjerena na mog svekra, a sada je usmjerena na mog supruga, stvarajući mu ogroman stres. Svjedočenje ovakvom ponašanju slama mi srce i mogu se samo nadati da će moj suprug ostati pribran, jer bih učinila sve za njega i našu djecu.

Kad god dođem u kontakt s njom, ograničim našu komunikaciju na nužni minimum, a nakon toga se osjećam emocionalno iscrpljeno. Ne mogu a da ne osjećam neizmjerno sažaljenje za svog supružnika, koji je opterećen tako teškom majkom. Prije nisam mogao shvatiti zašto neki pojedinci prekidaju veze sa svojim roditeljima, ali sada razumijem. Ova je gospođa dobila komentare koji vjerojatno nisu bili onakvi kakve je očekivala.

On ne gaji istu razinu prezira prema njoj kao ti, jer je ne gleda u istom svjetlu. To je ipak njegova majka. Jedini način da oboje shvate činjenicu da ih netko prekomjerno koči na putu do braka je da vi uzvratite tako što ćete se više fokusirati na vlastitog roditelja. Kad je odsutan, brine se o majčinim potrebama, a vi joj također pomažete na razne načine kao što su obavljanje poslova, plaćanje računa i nabava namirnica i lijekova. Što se tiče budućnosti ovog braka, ona je neizvjesna, ali jedno je sigurno – on je privlačan i možda će samo tako shvatiti težinu svojih postupaka i koliko to utječe na vas. Brak ne bi trebao biti ovakav, a vi znate gdje su vam prioriteti.

Ako slučajno sretnete dotičnu osobu, najbolje bi bilo predložiti promjenu okruženja. U slučaju da se radi o majci pojedinca, mogući pristup bi mogao biti izražavanje zabrinutosti zbog njezinog emocionalnog stanja, navodeći da joj je potrebna pomoć i da je značajna za tu osobu. Ponuda da je odvedete u toplice ili da je posjećuju zajedno s njihovim supružnikom mogu biti opcije koje treba razmotriti, s nadom da će to doprinijeti njezinom oporavku. Je li pošteno reći da mlada osoba nema pravo osnovati vlastitu obitelj samo zbog prepotentnih roditelja? Trebaju li biti osuđeni na doživotnu samoću bez svoje krivnje? Kakvi bi roditelji to učinili? Srećom, postoji rješenje: napustiti dom i započeti novi život u drugom gradu ili čak zemlji. Međutim, to zahtijeva znatan trud i neovisnost, jer više nećete imati podršku svojih starijih u teškim vremenima. Umjesto toga, morat ćete se osloniti na sebe i one koje ste odabrali držati blizu.

Dotična je gospođa prije nego što je ostala udovica telefonirala deset puta dnevno. Međutim, učestalost njezinih poziva tada nije bila problem. Trenutačno sin i snaha teško podnose njezine neprestane pozive.

Preporučeno