Odluka hoće li isključiti bojler ili ga ostaviti stalno uključenim kako bi uštedjeli na troškovima električne energije uobičajena je nevolja za mnoge pojedince. U novije vrijeme rast inflacije doveo je do poskupljenja energenata na našim prostorima, što je mnoge natjeralo da potraže načine za smanjenje troškova. Stoga smo sastavili vodič koji bi mogao biti od velike važnosti za one koji žele uštedjeti koji dodatni dolar. Slijedeći navedene savjete, zasigurno možete uštedjeti.

Tema kotlova i korištenja energije ostaje relevantna do danas. Dok jedni tvrde da je učinkovitije održavati bojler stalno uključenim, održavajući temperaturu umjesto da svaki put zagrijava vodu ispočetka, drugi promiču uvjerenje da ga je bolje uključiti samo kad je potrebno.

Tvrdnja da je držanje bojlera stalno uključenim najisplativiji pristup je laž. Ova izjava je uvjetna, jer ovisi isključivo o broju osoba koje žive u kućanstvu. Za samce i parove praktičnije je uključiti grijač vode kada je to potrebno. Suprotno tome, za obitelji s više članova vjerojatno je prikladnije da grijač vode bude stalno uključen, s obzirom na to da će nekome biti potrebna topla voda u bilo kojem trenutku.

Stručnjaci sugeriraju da je namjena bojlera presudna u određivanju učestalosti njegove uporabe. Ako je grijalica namijenjena isključivo za tuširanje, imalo bi smisla uključivati ​​je samo po potrebi. S druge strane, ako se radi o grijalici velikog kapaciteta koja se koristi i za kuhinju i za kupanje, tada bi bilo logičnije da je povremeno uključujete jer bi gašenje bilo rijetko. Ovu informaciju objavio je Jutarnji list. Prema stručnjacima električarima, isplativije je elektroniku uključiti samo kada je potrebna. Osim toga, ako već prakticirate štednju energije, predlažu korištenje elektronike u vrijeme kada je tarifa niža.

Preporučeno