U nastavku našeg današnjega članka, donosimo vam jedan jako koristan savjet, kako da napravite što bolje tijeto za vaš kruh ili lepinice.
U posljednje vrijeme sve veći broj pojedinaca odlučuje se baviti praksom pečenja kruha u granicama vlastitog doma. Razlozi koji pokreću ovaj trend nedvojbeno su različiti, u rasponu od zabrinutosti u vezi s korištenjem prekomjernih aditiva do uključivanja umjetnih boja u komercijalno proizvedeni kruh. Da biste postigli željeni rezultat u svom domaćem kruhu, bitno je da u tijesto tijekom procesa pripreme unesete čašu jogurta.
Sastojci: Potrebni sastojci su 500 grama brašna, pola kockice kvasca, jedna čaša jogurta, 200 mililitara mlake vode, 100 mililitara ulja, jedna kašičica soli, jedna kašičica šećera i malo susama. priprema: U zdjelu za miješanje u mlaku vodu umiješajte izmrvljeni kvasac, zatim dodajte šećer i kratko miješajte dok se potpuno ne otopi. Nakon toga umiješajte gotovo svo brašno zajedno sa soli. Na kraju dodajte jogurt i ulje u smjesu. Nastavite mijesiti tijesto dok ne postane malo rjeđe. Ako je potrebno, dodajte malu količinu dodatnog brašna kako se ne bi lijepilo za ruke. Ostavite ga da odstoji u toplom okruženju 30 do 45 minuta, pazeći da se najmanje udvostručio.
Lagano mijesite tijesto kratko, a zatim ga oblikujte u kalup. Nakon toga pokrijte ga krpom i ostavite da odstoji dodatnih 15 minuta. Zagrijte pećnicu na 210 stupnjeva, pazite da postigne dovoljnu temperaturu. Nanesite lagani sloj mješavine vode i ulja na kruh, a zatim po vrhu pospite sjemenke sezama. Pecite oko 35 minuta, odnosno dok kruh ne dobije zlatno smeđu boju.
DODATNI ČLANAK:
Preporučljivo je držati bočicu ulja gospine trave u svom kućanstvu, jer može pomoći u rješavanju raznih zdravstvenih problema. Preporučljivo je osigurati stalnu dostupnost ulja gospine trave s obzirom na njegovu dugogodišnju ljekovitost u tradicionalnoj medicini. Priprema je jednostavna, a jedna bočica ima potencijal ublažiti 10 bolnih tegoba. Pogledajte recept za pripremu u nastavku. Kantarionovo ulje dobiva se iz istoimenog žutog cvijeta. Ova ljekovita biljka cvjeta na livadama, uz živice, na čistinama i na rubovima šuma, a cvate uglavnom tijekom ljetne sezone. Optimalno razdoblje za berbu gospine trave je srpanj, jer tada ima najbujniju cvatnju. Ova biljka je stoljećima poznata u tradicionalnoj medicini po svojim raznolikim ljekovitim svojstvima.
Pokazuje antibakterijska, antivirusna i antifungalna svojstva, a obiluje hipericinom, taninima i flavonoidima, a svi oni pojačavaju njegovo protuupalno djelovanje i olakšavaju zacjeljivanje kože. Konzumacija jedne čaše prije spavanja može rezultirati smanjenjem težine od 15 kg u razdoblju od 17 dana. Za osobe koje imaju problema s kožom ili opekline od sunca, ulje gospine trave predstavlja izvrstan izbor za njegu kože. Međutim, važno je napomenuti da ovo ulje posjeduje fototoksična svojstva i ne smije se koristiti za sunčanje. Preporučljivo je nanositi ulje u večernjim satima kada nema sunčeve svjetlosti.
Nadalje, može se koristiti na različitim vrstama rana. Štoviše, ovo ulje je korisno u liječenju upale jajnika i vaginalnih infekcija, kao iu borbi protiv gljivičnih i virusnih infekcija poput HPV-a i herpesa. Dokazuje se učinkovitim za različita stanja, uključujući hemoroide, proširene vene, čireve, ožiljke, strije, akne, reumatizam i giht, uz ublažavanje upale mišića i živaca. Nadalje, pomaže u sprječavanju dugotrajnog zanemarivanja rana, zbog čega se posebno preporučuje ležećim pacijentima kako bi se spriječila pojava dekubitusa.
Da biste započeli s pripremom, počnite tako što ćete u prozirnu staklenu bocu uliti jednu litru hladno prešanog ulja, poput maslinovog. Zatim u ulje umiješajte 100 grama gospine trave. Osigurajte otvor boce gazom, pričvrstite je gumicom. Postavite bocu na mjesto koje ima dovoljno sunčeve svjetlosti i ostavite je da odstoji 40 dana, dopuštajući cvjetovima da svoja svojstva pretoče u ulje. Nakon ove faze, tamnocrvenu tekućinu treba pažljivo procijediti kroz gazu, pazeći da se cvjetovi pritisnu kako bi se izvuklo preostalo ulje. U konačnici, tekućina se mora čuvati u tamnoj staklenoj boci na sobnoj temperaturi.