Glumica Ivana Mihić nekada je osvajala publiku svojom lepotom i šarmom na malim ekranima. Međutim, u poslednje vreme, nije je bilo često u javnosti. Umesto gradske buke i gužve, odlučila je da živi mirnim životom na selu.

  • Ivana je zajedno s majkom otputovala na selo, otkrivajući njihovu spokojnu oazu. Često na Instagramu dijeli slike koje prikazuju izgled njezinog kultiviranog imanja. Nakon što je dio djetinjstva provela na tom mjestu, sada uživa u miru koji oni koji žive u gradu ne mogu ni zamisliti.

  • Moji roditelji su prije mog rođenja kupili plac i sagradili kuću nedaleko od Beograda, gdje su živjeli posljednje desetljeće. Tijekom mog života često smo tamo provodili veći dio ljeta, a povremeno i zime. Dunav teče dvjestotinjak metara od naše kuće, a ja sam se kao dijete često igrao i plivao uz vodu. Ivana se prisjetila djetinjstva i nastavila: Napravila sam kućicu na drvetu i osnovala društvo s prijateljima inspirirani mojim omiljenim likovima iz dječje književnosti. Ljeti sam zarađivao džeparac brajući voće s obližnjih plantaža, vozio bicikl od jutra do mraka, istraživao okolne šume, s mamom pravio ajvare i džemove, pomagao ocu u pomaganju susjedima u rakijarskim pothvatima . Ova sjećanja Ivana je podijelila u intervjuu za “Blic.


Glumica je spomenula kako uživa u vrtlarstvu, strast koju je naslijedila od majke.Vrtlarstvo mi je oduvijek bila strast, a uz majku, koja je bila glavni krajobrazni arhitekt za naše imanje, radio sam kao poduzetnik s ocem. Uživao sam u divljenju naših susjeda i bio sam jako ponosan što sam svom ocu nezamjenjiv kao što bi bila tri sina.

BONUS TEKST:

Kajisije (Prunus armeniaca) su voćke koje oduševljavaju svojim sočnim plodovima i bogatom aromom. Poznate su po svom slatkom ukusu i zlatnožutoj boji, a potiču iz Kine, gde su se prvi put gajile pre više od 4.000 godina. Danas su široko rasprostranjene i popularne u mnogim delovima sveta, uključujući Evropu, Sjedinjene Američke Države i Bliski Istok.

Botaničke karakteristike
Kajisija je drvo ili grm koji može narasti do visine od 3 do 8 metara. Ima sjajne, tamnozelene listove koji su ovalnog oblika, a u proleće cveta sa lepim, belim ili ružičastim cvetovima. Plodovi kajisije su okrugli i obično dostižu prečnik od 5 do 7 cm. Njihova kožica je glatka i može biti žute, narandžaste ili crvene boje, u zavisnosti od sorte.

Uzgoj i nega
Uzgoj kajisija zahteva pažnju i pravilnu negu. Ove voćke preferiraju sunčana mesta sa dobro dreniranim tlom, bogatim hranljivim materijama. Optimalno vreme za sadnju je proleće ili jesen. Prilikom sadnje, važno je ostaviti dovoljno prostora između biljaka, obično od 4 do 6 metara, kako bi se omogućio pravilan rast i razvoj.

Zalivanje je ključno, posebno tokom sušnih perioda. Kajisije zahtevaju redovno zalivanje, ali se treba izbegavati prekomerno vlaženje, jer to može dovesti do truljenja korena. Obrezivanje je takođe bitno; pravilno obrezivanje poboljšava cirkulaciju vazduha i podstiče plodonošenje. Preporučuje se obrezivanje u kasnu zimu ili rano proleće.

Berba i upotreba
Berba kajisija obično počinje u julu ili avgustu, u zavisnosti od klimatskih uslova i sorte. Plodovi se beru kada su potpuno zreli, što se može prepoznati po njihovoj zlatnožutoj boji i sočnosti. Zrele kajisije su idealne za direktnu konzumaciju, ali se takođe često koriste za pravljenje džemova, sokova, kompota i slatkiša.

Kajisije su svestrane u kuvanju; mogu se dodavati salatama, pečeni sa mesom, ili se koriste u desertima. Suve kajisije su takođe popularna užina i često se koriste u zdravim dijetama zbog svoje hranljivosti.

 

 

Preporučeno