– Na internetu se danas može pronači jako veliki broj recepata, koji su sve ukusniji od ukusnijeg. Međutim, neki od slatkiša znaju da budu jako komplikovani za napraviti, dok neki stoje jako puno novaca….

Za uspješnu pripremu ovog jela bit će vam potrebni sljedeći osnovni sastojci: 200g mljevenog keksa, 80g otopljenog maslaca, 350g ananasa, 200g krem ​​sira, 80g šećera u prahu i 300ml slatkog vrhnja sjediniti u posudi za miješanje. Način pripreme: Kako biste pripremili nadjev, započnite električnom miješalicom i tucite krem ​​sir u velikoj zdjeli dok ne dobijete ljepljivu teksturu.

Postupno dodajte šećer u prahu u smjesu, pazeći da je dobro izmiješana. Nastavite s dodavanjem kremaste tvari u smjesu i nastavite tući dok se ne postigne glatka i ujednačena konzistencija. Pomoću lopatice u smjesu umiješajte zgnječeni ananas i ostavite sa strane. U posebnoj posudi za miješanje dobro pomiješajte zdrobljene krekere, granulirani šećer i otopljeni maslac. Čvrsto pritisnite kako biste čvrsto utisnuli dobivenu smjesu u posudu za pečenje 9×9. Ravnomjerno rasporedite nadjev na koru, koristeći lopaticu da postignete glatku teksturu. Na površinu stavite veliki sloj nasjeckanog kokosa i ananasa narezanog na kockice. Pustite desert da se ohladi u hladnjaku minimalno 6 sati, odnosno dok se ne stvrdne.

BONUS TEKST:

Slijedeći ove korisne savjete, možete osigurati da vaše biljke mošusa budu zaštićene tijekom zimskih mjeseci, dopuštajući im da napreduju i vrate svoju cvjetnu ljepotu na vašu terasu kada stigne ljeto. Ovo je povoljan trenutak da pažljivo sačuvate Muscadine grožđe za vrijeme mirovanja. Kako temperature počinju padati tijekom jesenske sezone, osobito tijekom noćnih i jutarnjih sati, postaje imperativ unijeti cvijeće unutra kako bi se zaštitilo od nadolazećeg mraza. Kada im pripremate zimsko stanište, koja bi trebala biti idealna temperatura prostorije?

Osim toga, koliko često im trebam dati vodu? Cvijeće neće uspijevati niti cvjetati ako temperatura padne ispod 15 Celzijevih stupnjeva. Nakon što temperatura dosegne raspon od 10 do 15 stupnjeva, muskrat započinje svoje razdoblje mirovanja. Iako posjeduju sposobnost izdržati dulja razdoblja u tom stanju, još nisu dosegli fazu cvjetanja. Manje je poznata činjenica da mošusni jelen ne samo da prestaje rasti za vrijeme niskih temperatura, već i kada temperature pređu 30 stupnjeva. Unatoč kontinuiranoj cvatnji muškatnog grožđa tijekom ugodnih toplih jesenskih noći, važno je ne zavarati se.

Rujan predstavlja izvrsnu priliku za skladištenje obilnih količina Muscadine grožđa. Kako bi se osiguralo optimalno očuvanje, ključno je ukloniti sve cvijeće do kraja mjeseca. Ključno je imati i suhe i svježe uvjete, jer to omogućuje biljkama da uštede energiju nakon ljetne sezone uređenja okoliša. Tijekom zimske sezone većina lišća će prirodno pasti s biljke muskadine. Iako je najbolje ručno ukloniti preostalo lišće, nema potrebe pribjegavati rezanju. Primjenom ove metode ostat će samo vitke grane. Kako bi se osigurao optimalan rast, važno je poduzeti mjere početkom studenog, prije dolaska prvog mraza. U to vrijeme preporuča se podrezati grane na duljinu od približno 20 cm i ukloniti sve uvelo ili oštećeno lišće.

Nakon što se biljka temeljito očisti, treba je premjestiti u prostoriju s temperaturom od 8 do 10 stupnjeva. Izbor skladišnog prostora isključivo je na vama, bilo da se radi o skladištu, podrumu, smočnici ili stakleniku koji se ne koristi tijekom cijele zimske sezone. Ne dopustite joj da izgubi snagu ili oslabi. Najveći strah za one koji obožavaju cvijeće je potencijalno uvenuće muškata tijekom zime. Ova nesretna okolnost može se dogoditi kada okolni okoliš nema potrebne uvjete za preživljavanje zime, posebno toplinu i svjetlost. Kako navode iz Agrokluba, u takvom neprikladnom okruženju pupoljci mošusa koji niču slabi su i površni.

Ovi pupoljci crpe vitalnost iz biljke, što rezultira značajno oslabljenim stanjem. Čak i ako biljka uspije “preživjeti” do sljedeće sezone, vjerojatnost da oživi i procvjeta tijekom ljeta je minimalna. Postupajte s postupkom navodnjavanja i hranjenja s najvećom pažnjom i preciznošću. Tijekom zimske sezone preporuča se povremeno zalijevanje mošusnih cvjetova. Dovoljno ih je zalijevati jednom u dva tjedna ili čak jednom mjesečno.

Međutim, ključno je suzdržati se od gnojenja do ožujka jer im je potrebno razdoblje odmora koje se obično naziva “zima”. Tijekom proljetne sezone potrebno je još jednom orezati stabla muškata. Preporuča se smanjiti visinu biljke za cca 20% i potom joj osigurati dovoljno zalijevanja. Nakon dva do tri tjedna stabla treba pažljivo premjestiti u novo tlo bogato hranjivim tvarima. Važno je postupno povećavati zalijevanje tijekom procesa transplantacije i istovremeno započeti gnojidbu, kako je savjetovala Nazena.

Preporučeno