– Danka Ilić još uvijek nije pronađena, a kako dani prolaze, sve je manje šanse da će se pronaći uopšte. Sada se nameću i dva pitanja, a prvo i ono najvažnije, da li dvojica pritvorenih uopšte govore istinu? Naime, jako veliki procenat običnog stanovništva vjeruje da je sve namontirano i da je djevojčica možda ili oteta ili prodata, a da su oni u stvari kolateralna šteta. 

Trenutno su na veštačenju otkriveni tragovi u automobilu JKP „Vodovod“ Bor, kojim su upravljali osumnjičeni za ubistvo Dejan Dragijević i Srđan Janković. Pored toga, nezvanično saznajemo da se istražuje i predmet oduzet iz Dragijevićevog doma u selu Zlot.

Iz porodične kuće Dejana Dragijevića ne samo da je opljačkano vozilo, već su iz nje ukradene lopate i motorna testera.

Prema rečima našeg izvora, službeno vozilo JKP “Vodovod” u Boru je podvrgnuto detaljnom pregledu, a iz unutrašnjosti je uklonjeno preko 500 tragova. Do sada je analizirano 400 ovih tragova, a preostalih 100 će biti ispitano u bliskoj budućnosti. Dodatno, vještačenju su podvrgnuti i tragovi na spoljašnjosti automobila.

Da ponovimo, postoje sumnje u umešanost Jankovića i Dragijevića u nemili incident koji se dogodio 26. marta, kada je mladu Danku Ilić udarilo vozilo dok je na trenutak bila van vidokruga majke. Navodno su onesvešćeno dete stavili u gepek, a nakon buđenja Dejan Dragijević ju je ugušio. Nakon toga su tijelo odložili na obližnju deponiju.

Narednih dana Dragijević je, zajedno sa pokojnim bratom i ocem, premjestio posmrtne ostatke djevojčice, ali im je tačna lokacija izgleda izmakla iz sjećanja. Nadležni su izvršili opsežne pretrese u Zlotu i Banjskom polju, gdje Dragijević živi i gdje je nestala mlada Danka. Verovatnoća lociranja tela male Danke je sve manja, smatra Dejan Radenković, koji je ranije bio zamenik direktora UKP.

U periodu kada je još postojala nada da će djevojčica preživjeti, novinar portala Republika donio je odluku da istraži različite lokacije u Banjskom polju na kojima su Danka Ilić i njen brat posljednji put igrali. Među tim mestima posebno se izdvajala napuštena kuća u neposrednoj blizini, koja je zainteresovala i roditelje i Dankinog brata Ivane Ilić.

Nakon njenog iznenadnog nestanka i naknadnog otkrića njene prerane smrti, važno je podsjetiti da je upravo tokom svog posljednjeg nastupa krasila binu.

Kao što je vidljivo na snimku, na kući je istaknut veliki krst koji je privukao pažnju svih prisutnih.

Na zidu je pričvršćena crna tkanina.

Iako je njegovo značenje i dalje neuhvatljivo, neosporna istina je da ostavlja neugodan okus svakome ko ga zagleda.

  • Tokom dana kada je mlada Danka Ilić nestala u Banjskom polju, policija je zabilježila dolazak 17 vozača u određenom roku koji je smatrao značajnim za njihovu istragu. Od tih vozača, samo dvojica su krenula sa Banjskog polja prije dolaska policije i uspostavljanja kontrolnih punktova. Pažljivim posmatranjem njihovog kretanja, policija je uspjela da suzi potragu za nestalom djevojkom. Usled ​​toga su službeno vozilo JKP „Vodovod“ identifikovali kao ono kojim su dvojica osumnjičenih udarili Danku i potom zbrinuli njeno telo, za kojim se još traga.

Nakon prijave majke o nestanku Danke Ilić (2) u dvorištu imanja Banjsko polje, policija je preduzela krucijalan korak pregledavajući sigurnosne snimke iz obližnjih kuća stanara. Dok je policija razgovarala sa članovima zajednice i pojedincima koji su možda bili prisutni 26. marta, pažnju su im privukla dva vozila. Njihovi napori bili su usmjereni na prikupljanje informacija o eventualnim viđenjima mlade Danke.

Važno je skrenuti pažnju na nestanak dvogodišnjakinje Danke Ilić u Banjskom polju. Ovaj incident izazvao je veliku zabrinutost lokalnog stanovništva, što je podstaklo intenzivnu potragu od strane policije. Čim je majka prijavila nestanak kćerke, policija je odmah krenula u akciju i pokrenula akciju potrage.

Nakon detaljnog pregleda ulaska i izlaska vozila u selo tog dana, policija je izvršila detaljnu analizu. Njihova zapažanja su pokazala da su od 17 vozača koji su ušli, samo dvojica ostala u blizini Banjskog polja i nakon što je policija uspostavila kontrolne punktove. Ova vitalna informacija poslužila je kao dragocen izvor za nadležne organe, koji im je omogućio da racionalizuju napore u potrazi i identifikuju službeno vozilo JKP „Vodovod“ kao potencijalno značajan trag u istrazi koja je u toku.

U konkretnom vremenskom periodu koji smo posmatrali, na područje Banjskog polja ušlo je ukupno 17 vozila. Međutim, samo dva vozila su otišla prije dolaska policije i uspostavljanja kontrolnih punktova. Ova informacija ima značaj jer smo analizirajući njihovo kretanje uočili neobičan obrazac. Naime, na udaljenosti od 150 metara od njihovog stajališta, a to je bilo dvorište porodice Ilić, trebalo im je samo pet i po minuta da pređu tu udaljenost. Vrijedi napomenuti da smo svjesni da su na deponiji proveli jedan minut i 40 sekundi. Gašić je istakao značaj ovih saznanja.

Ključni korak u istrazi uključivao je ispitivanje nadzornih snimaka koje su snimile kućne sigurnosne kamere stanara. Među snimcima, policija je otkrila veoma značajan snimak na kojem se tog dana vidi kako se “fijat punto” vozi Banjskim Poljem. Osim toga, kamere su zabilježile dolazak Danke, zajedno sa majkom i bratom, njihovim automobilom, pružajući vrijednu pomoć u rekonstrukciji slijeda događaja.

Vlasnica sigurnosne kamere, mještanka, dragovoljno je dala dozvolu policiji da pregleda snimak kako bi pomogla u istrazi. Izražavajući duboku zabrinutost zbog nestanka mlade Danke, ona je otkrila da je kameru postavila prije mjesec dana kao mjeru predostrožnosti za sigurnost cijele zajednice.

  • Skrećemo vam pažnju na šokantne i duboko uznemirujuće postupke Srđana Jankovića i Dejana Dragijevića, zaposlenih u JKP „Vodovod“. Ove osobe su priznale da su udarile Danku svojim vozilom i bezosjećajno odložile njeno tijelo na deponiju, a sve u namjeri da ga premjeste. Ovakvi gnusni postupci navode nas na sumnju u njihovu umiješanost u krivično djelo teško ubistvo. Trenutno se nalaze u pritvoru, a gdje se nalaze posmrtni ostaci malog djeteta ostaje nepoznato.

U tom periodu policija je privela Radoslava Dragijevića i Dalibora Dragijevića, koji su Dejanov otac i brat. Tragično, Dejanov brat Dalibor preminuo je u pritvoru PU Bor. Ovaj razvoj dodaje dodatni sloj zamršenosti već zamršenom slučaju. Osim toga, oko 500 dokaza je izvučeno iz vozila osumnjičenog i trenutno se ispituje kako bi se utvrdila njihova relevantnost za istragu koja je u toku.

Preporučeno