– Za nastavak našeg današnjega članka, idu dvije teme, a prva je i više nego zanimljiva. Naime, kada neki par dobije dijete, prvo što mora da uradi jeste da ga uvede u listu rođene djece, te da dijete dobije rodni list. Međutim, ovaj čovjek iz Zenice, Bosne i Hercegovine, imao je jako neugodno iskustvo na šalteru u Opštini. 

U svom vlastitom iskustvu, možda ste se iz prve ruke uvjerili u nekompetentnost i kulturnu neosviještenost zaposlenih u državnim službama, posebno onih na administrativnim funkcijama.

Kada je jedan Zeničanin otišao po rodni list svoje kćerke, naišao je na identično iskustvo.

Ne samo da moramo izdržati dugo čekanje, već se moramo nositi i s višestrukim pogreškama na našim dokumentima, što dodatno povećava našu već rastuću frustraciju.

Nakon što je proveo detaljniji pregled, došao je do spoznaje da se njegova kćer nije rodila u Bosni i Hercegovini. Kao rezultat nesposobnosti koju su pokazali vladini dužnosnici, njezino je rođenje pogrešno dokumentirano kao da se dogodilo u Bugarskoj. Odmah i bez ikakvog odgađanja obratio se svom Facebook profilu kako bi podijelio detalje svog iskustva, naglašavajući hitan zahtjev za dokumentom za poslovna pitanja.

Nakon što je otkrio očiglednu administrativnu pogrešku, ostao je potpuno bez riječi, trudeći se shvatiti kako državni službenik može biti odgovoran za takve postupke.

BONUS VEST:

Pojava obiteljskog nasilja i bračnih sukoba u porastu je, što nas tjera da preispitamo temeljne čimbenike koji pridonose ovoj nesretnoj sudbini između supružnika.

Dok stojite pred oltarom, svjedočeći gracioznom ulasku svoje zadivljujuće nevjeste, može se činiti nedokučivim da bi se jednog dana mogla transformirati iz kraljice u vješticu. Koje bi okolnosti mogle dovesti do tako drastične promjene? Kako se ljubav pretvara u ljutnju, tjerajući riječi “Mrzim svoju ženu” da vam pobjegnu s usana?

Razvoj neprijateljstva i prijezira prema supružniku nije nagla pojava. Umjesto toga, to je sporo i dugotrajno napredovanje koje se proteže kroz mjesece, pa čak i godine. Kao supružnik koji je podvrgnut ovoj “mržnji”, koje biste znakove uočili da biste razabrali da nešto nije u redu?

Možete primijetiti smanjenje komunikacije, razigranosti i ljubaznosti vašeg partnera, što ukazuje da nešto nije u redu. Ove suptilne indikacije mogu ukazivati ​​na skrivenu ljutnju u vašem braku. Postoje različiti čimbenici koji mogu pridonijeti tome.

U ovom članku predstavljamo pregršt tipičnih ponašanja koja mogu potaknuti neprijateljstvo unutar brakova i veza.

1. Žena doprinosi manje od muža.

  • Održavanje ravnoteže unutar odnosa od iznimne je važnosti. Bitna je učinkovita komunikacija između partnera, koja uključuje razgovore o različitim aspektima kao što su upravljanje kućanstvom, financijska pitanja i odgoj djece, idealno prije braka kako bi se izbjegle sve nepredviđene okolnosti. Ključno je ravnomjerno raspodijeliti odgovornosti, pazeći da jedan partner ne snosi sav teret.

Uključite se u razgovor sa svojim supružnikom kako biste se pozabavili i riješili problem. Moguće je da postoje dodatni čimbenici koji pridonose percipiranoj “lijenosti”.

Podvrgnuti ste tretmanu koji podsjeća na onaj prema djetetu.

Među ženama je uobičajen izraz uspoređivati ​​svoje muževe s drugim djetetom. Međutim, preuzimanje uloge roditelja i predstavljanje vašeg partnera kao djeteta može se smatrati ponižavajućim i imati negativne posljedice. Vaš partner može osjećati ogorčenost prema vama zbog vršenja kontrole u vezi, što može dovesti do značajne štete vašem braku.

Žene, iako vaš muž može imati nesavršenosti, ključno je zapamtiti da je on još uvijek muškarac. Moguće je rješavati probleme bez prihvaćanja snishodljivog tona ili tretiranja vašeg supružnika kao da je malo dijete. Ako ustrajete na ovaj način, postupci vašeg supruga samo će se pogoršati, što će dovesti do značajne podjele u vašem braku.

Navike pretjeranog trošenja svojih partnera

Kada muž nastoji akumulirati ušteđevinu za nepredviđene okolnosti, to može postati izvor neprijateljstva prema njegovoj ženi ako ona stalno nadmašuje njegovu zaradu svojim navikama trošenja. Bezbrojne su veze prekinute zbog financijskih problema.

Zbog nedostatka priznanja, muž može razviti neprijateljstvo prema svojoj ženi. Unatoč trudu da neumorno rade, obavljaju kućanske popravke i povremeno pripremaju obroke, njihove supruge uporno negoduju tražeći dodatnu radnu snagu ne priznajući postojeće doprinose.

U modernom dobu, prisutnost pametnog telefona i stalni angažman na društvenim mrežama potencijalno mogu stvoriti razdor između parova, koji gotovo nalikuje prisutnosti treće strane u vezi.

  • Komplikacije mogu nastati ne samo zbog neprestane prirode telefonskih poziva, već i zbog mogućeg dijeljenja privatnih i pogrdnih informacija. Odvojite vrijeme za razgovor sa svojim partnerom iz stvarnog života i pokažite međusobno poštovanje privatnosti odlaganjem telefona tijekom večere.

Preporučeno