Vjherujemo da i sami znate, bar po holivudskim filmovima, kako zapravo izgledaju Amiške zajednice. Upravo o njima govorićemo u nastavku našeg današnjega članka. Nakon što je godinama živjela u amiškoj zajednici, Sara je odlučila posjetiti frizera. Ishod ove preobrazbe ispunio ju je radošću, jer je prvi put u nizu godina ugledala svoju novoobojanu kosu i elegantan kroj. Ova je promjena samo naglasila njezinu inherentnu ljepotu, koja je već bila prilično upečatljiva. Slično je reagirala i Sarina obitelj koja je izrazila oduševljenje njezinim svježim izgledom.

Željeni rezultat postignut je postupnim procesom. Frizer je odlučio dodati pramenove na Sarinu kosu, odluka koja se pokazala korisnom. Ova tehnika je prikladna za većinu žena i služi kao odlična opcija, posebno nakon duljeg razdoblja bez bojanja, jer nudi privremeno rješenje.

Rješenje se pokazalo vrlo uspješnim. Vješti frizeri posjedovali su urođeno razumijevanje Sarine idealne frizure, savršeno nadopunjavajući njezinu urođenu ljepotu. Amiši, pobožna kršćanska sekta poznata kao Menonitska crkva starog poretka Amiša, mogu se pronaći u raznim regijama diljem svijeta. Poznati po svom skromnom i nekompliciranom načinu života, svjesno se uzdržavaju od prihvaćanja pogodnosti suvremene tehnologije i modernih pogodnosti, uključujući električne uređaje.

Neki mogu smatrati da amiške obitelji i zajednice žive jednostavnijim načinom života. Oni vjeruju da je imati veću obitelj božanski blagoslov. Osim toga, njihovi običaji nalažu da se brakovi smiju sklapati samo između pojedinaca unutar njihove crkve. Za razliku od mnogih starijih generacija koje mogu odlučiti živjeti u staračkim domovima, Amiši radije ostaju u svojim domovima. Amiši su se susreli s raznim izazovima koje donosi moderni svijet, uključujući probleme vezane uz oporezivanje, obrazovanje, pravna pitanja, povremenu diskriminaciju i nepoželjno okruženje. Vrijedno je napomenuti da su Amiši članovi amiške menonitske crkve starog reda, konzervativne kršćanske skupine koja se prvenstveno nalazi u Sjevernoj Americi. Nastali između 1693. i 1697. pod vodstvom menonitskog starješine Jakoba Amana, Amiši su migrirali u Sjedinjene Države i više nemaju sljedbenika u Europi.

Zbog njihove zatvorene zajednice, dostupne su ograničene informacije o njihovom načinu života. Drže se tradicionalnih običaja i odbacuju modernu tehnologiju, što pridonosi njihovoj privlačnosti i plijeni znatiželju mnogih pojedinaca. U Sjevernoj Americi postoji konzervativna kršćanska zajednica poznata kao Amiši. Oni se pridržavaju skupa propisa koji se nazivaju ordnung, koji upravlja njihovim različitim aspektima postojanja. Nevjerojatno, Amiši su poznati po svojoj iznimnoj otvorenosti, što ih čini jednom od najgostoljubivijih zajednica na svijetu. Iznenađujuće, unatoč svom jedinstvenom načinu života, oni se mogu pohvaliti najdužim životnim vijekom u Sjedinjenim Državama, u prosjeku oko 85 godina.

Među Amišima značajan dio posjeduje jasnu genetsku mutaciju poznatu kao SERPINE1, koja ima izvanredan učinak usporavanja procesa starenja. Uz ovu biološku posebnost, zajednica Amiša pridržava se niza čudnih i pomalo sumornih propisa. Kako bi spriječili iskušenje taštine, djeca se bave isključivo lutkama bez crta lica. Ne teži se visokom obrazovanju, jer se fokus pomiče prema poljoprivrednim nastojanjima i zanimanjima koja su u skladu s njihovim jedinstvenim svjetonazorom. Zabrana glazbe služi kao sredstvo obeshrabrivanja individualizma unutar njihovog društva.

Preporučeno