Sljedeća priča će da se itekako svidi svim domaćicamaa, ali i muškarcima koji muku muče sa pranjem rublja. Jeste li ikada iskusili neugodan osjećaj vađenja svježe opranog rublja iz perilice rublja, samo da biste ustanovili da ne samo da zadržavaju miris deterdženta ili omekšivača, nego i da vam se čini prilično neugodnim? Ovaj se fenomen često događa kada se odjeća pere na nižim temperaturama.

Kako biste učinkovito uklonili bakterije i spriječili neugodne mirise, ključno je rublje prati vodom dovoljno visoke temperature. Osim toga, preporučuje se pokretanje praznog ciklusa jednom mjesečno kako bi se očistila unutrašnjost perilice rublja. Važno je izbjegavati pretjeranu upotrebu deterdženta.

Iznenađujuće, čak i to može pridonijeti neugodnim mirisima u stroju. Kada se koristi prevelika količina deterdženta, on ima tendenciju da ostane unutar kasete, što dovodi do nakupljanja naslaga koje s vremenom stvaraju neugodan miris. Kako biste to spriječili, preporuča se čišćenje odjeljka za deterdžent i filtra svaka dva tjedna, pazeći da se ne prekorači preporučena količina praška. Drugi faktor koji može uzrokovati probleme je spor ili začepljen sustav odvodnje.

U slučaju da stroj ne uspije učinkovito ispustiti vodu, dolazi do zadržavanja vode u bubnju, što u konačnici može dovesti do razvoja plijesni i bakterija. Početni korak za rješavanje ovog problema je rješavanje svih problema s odvodnim sustavom. Nakon toga je nužno temeljito očistiti unutrašnjost stroja kako bi se uklonile sve nakupljene bakterije i neugodni mirisi. Osim toga, važno je obratiti pozornost na čistoću brtve na vratima kako biste spriječili nakupljanje prljavštine.

Tijekom procesa pranja, razni ostaci kao što su dlake, mrvice, konci odjeće, pa čak i zaboravljeni novčići mogu pronaći svoj put do gumene brtve na vratima stroja. Ova nakupina može spriječiti protok vode i stvoriti okruženje pogodno za rast plijesni, što rezultira neugodnim mirisom na vašem rublju. Osim toga, ako bubanj perilice rublja ostane vlažan, to može pridonijeti dugotrajnom neugodnom mirisu koji se prenosi na odjeću tijekom sljedećih pranja. Kako bi se riješio ovaj problem, ključno je ukloniti rublje odmah nakon završetka ciklusa pranja i pobrinuti se da su vrata stroja otvorena kako bi se omogućilo pravilno prozračivanje i sušenje.

Imajte na umu da dovršetak zadatka pranja odjeće ne znači automatski da ste očistili i perilicu rublja. Važno je redovito čistiti prazan stroj visokim temperaturama kako biste uklonili zaostalu prljavštinu ili neugodne mirise.

Preporučeno