– Iako nam je danas prvi dan prolječa, i dalje se u frižiderima nalazi svinjska mast. Ona je jako zdrava, a osim za kuhinju, koristi se i kao jako bitna stavka u segmentu zdravlja. Od starih vremena, svinjska mast je odlična za pluća. Mi danas govorimo o starom receptu koji je jako dobar za apsolutno zdravlje pluća. 

U Srbiji se svinjska mast već dugi niz godina koristi za lečenje lakših tegoba, a saznanje o njenoj pripremi je uobičajeno među domaćicama. Pere se u devet voda. Mast za liječenje pedantno su izradile domaćice postupkom pažljivog izdvajanja dijela rastopljene tvari i podvrgavanja temeljitom čišćenju. Ulivanjem pola čaše hladne vode na žlicu masnoće i snažnim miješanjem drvenom kuhačom 10 sekundi smjese te ostavljanjem da se slegne pažljivo se odlije voda s površine. Ovaj niz koraka ponavlja se ukupno devet puta, što rezultira proizvodnjom iznimno čiste i netaknute bijele masti. U liječenju bolesti dišnog sustava, ovaj lijek se koristi na različite načine.

  • Kod davanja djeci potrebno ga je lagano zagrijati, a zatim priložiti na prsa. Prsa zatim treba pokriti gazom i folijom prije nego što dijete obuče majicu i pidžamu. Preporuča se da dijete spava na ovaj način, a cijeli postupak se može ponoviti sljedeće večeri. Za starije osobe, jedna metoda uključuje nanošenje prethodno isprane masti na kožu, nakon čega slijedi oblog. Osim toga, važno je držati osobu toplom i omogućiti joj da se odmori u tom stanju. Drugi stari recept predlaže da se prethodno isprana mast pomiješa s malom količinom rakije i da se ta mješavina koristi za namakanje. Pobornici narodne medicine često smatraju da mast ima sposobnost ublažavanja upalnih procesa i izazivanja povišene tjelesne temperature, a predlažu i njezinu primjenu kod upale sinusa, hemoroida i kožnih mrlja.
  1. BONUS VIJEST:

Uključivanjem neprerađenog, sirovog meda i jabučnog octa u svoju prehranu, možete iskusiti širok raspon zdravstvenih dobrobiti. Kombinacija ove dvije namirnice daje još povoljnije rezultate. Štoviše, uključivanje dodatka ukusnog meda dodatno pojačava divan okus napitka. Povoljan učinak sirovog meda i jabučnog octa leži u njihovoj sposobnosti zaštite od infekcija i rješavanju niza stanja koja mogu značajno poboljšati kvalitetu života. Kombinacija jabučnog octa i meda nudi brojne zdravstvene dobrobiti. Iskusite mnoštvo dobrobiti, uključujući poboljšano opće zdravlje, ublažavanje bolova u zglobovima (osobito korisno za one koji pate od artritisa), uklanjanje refluksa kiseline i žgaravice, poboljšano zdravlje probavnog sustava u borbi protiv problema sa zatvorom, gubitak težine, smanjenu razinu kolesterola i krvni tlak, olakšanje od grlobolje, povećanje razine energije, mladenački izgled i poboljšanje stanja kože, lijek protiv lošeg zadaha i smanjenje upale.

  • Prednosti napitka mogu se pripisati kemijskim karakteristikama njegovih komponenti i njihovoj interakciji s tijelom. Brojni stručnjaci smatraju da je pretjerano povećanje kiselosti (pH ispod 7) u našem tijelu vodeći uzrok bolesti. Dok ocat posjeduje svojstvenu kiselost, njegova lužnatost se aktivira nakon konzumiranja. Slično tome, med, unatoč niskom pH, podiže alkalne razine tijela nakon gutanja. Vodite li stresan način života i konzumirate nezdravu hranu i piće, ove dvije tvari idealno su rješenje za uklanjanje prekomjerne kiselosti iz organizma. Optimalno funkcioniranje i dobrobit našeg tijela događa se kada pH vrijednost padne u rasponu od 7,0 do 7,4, blago naginjući prema alkalnosti.

Otkrijte savršeni recept za pripremu osvježavajućeg napitka od divne kombinacije jabučnog octa i meda. Za pripremu recepta pomiješajte 1 čajnu žličicu sirovog meda i 1 čajnu žličicu jabučnog octa (povećajte na 1 žlicu ako možete podnijeti okus) u čaši tople vode. Iako će vam se u početku okus možda učiniti neodoljivim, potencijalne prednosti mogu vas potaknuti da nastavite koristiti ovu mješavinu. U koje vrijeme ga treba konzumirati?

Za optimalne rezultate preporuča se konzumiranje pripravka ujutro, najbolje na prazan želudac. Uzmite otprilike 20-30 minuta prije jela. Ključno je održavati dosljednu dnevnu rutinu s njegovom konzumacijom. Po želji ili potrebi, neki pojedinci predlažu povećanje učestalosti na dva ili čak tri puta dnevno, ovisno o osobnim zahtjevima i toleranciji na okus.

Preporučeno