Nakon što je nekoliko dana pokušavala zaspati, žena je potražila liječničku pomoć u bolnici. Bila je zapanjena kada je saznala da joj se pauk uvukao u uho i ostao tamo nekoliko dana prije nego što je uklonjen. Žena, koja je još uvijek neidentificirana i ima 64 godine, je iz Tajvana. Početkom travnja počela je osjećati šuštanje, škljocanje i pokrete u lijevom uhu. Nakon što se osjećala iscrpljeno i frustrirano, odlučila je potražiti pomoć liječnika. Tijekom pregleda u ušnom kanalu otkriven je mali pauk. Pauk se očito udomaćio, odbacivši svoj zaštitni oklop.
Prema NBC Newsu, dr. Tengcin Vang, koji nadgleda Odjel za otorinolaringologiju u gradskoj bolnici Tainan, izjavio je da su liječnici upotrijebili cijev da izvuku i pauka i njegov egzoskelet iz ušnog kanala neimenovane 64-godišnje žene. Žena se od početka travnja žalila na šuštanje i škljocanje popraćeno pokretima unutar lijevog uha, a na kraju je odlučila potražiti liječničku pomoć zbog iscrpljenosti i frustracije. Nakon pregleda, otkriveno je da se mali pauk nastanio u njezinu ušnom kanalu, skinuvši svoj zaštitni omotač prije nego što se smjestio. Dr. Vang je pozvala javnost da ostane na oprezu i potraži liječničku pomoć ako iskusi slične simptome.
Prema dr. Tengcinu Vangu, trenutnom voditelju Otorinolaringološkog odjela u gradskoj bolnici Tainan, pauk pronađen unutar ženina uha uklonjen je pomoću cijevi i njegovog egzoskeleta. Također je pozvao javnost da se nadzire na slične simptome. Pauk je bio vrlo mali, svega dva do tri milimetra, zbog čega žena nije osjetila nikakvu bol. Međutim, budući da je ovo bio prvi susret dr. Vanga sa slučajem linjanja kukca u nečijem uhu, on je to dokumentirao u izvješću o slučaju objavljenom u New England Journal of Medicine.
Prema dr. Davidu Kasleu, medicinskom stručnjaku u ORL bolnici za sinuse i alergije koja se nalazi u južnoj Floridi, fotografija kukca u izvješću dr. Wanga je “nenormalna i uznemirujuća”. Unatoč tome, spomenuo je da će se tipični stručnjak za uho, nos i grlo susresti s mnogim primjerima buba ili drugih oblika člankonožaca u ušima svojih pacijenata tijekom svog profesionalnog životnog vijeka.
“Vanjski zvukovod je delikatan i tanak sloj kože koji oblaže zvukovod. Zbog njegove osjetljivosti osjećaj puzanja ili škakljanja može biti gotovo nepodnošljiv”, objasnio je liječnik. U nedavnom izvješću, dr. Vang predložio je korištenje lidokaina ili etanola za istrebljenje većih insekata, što ih može spriječiti da dodatno oštećuju uho. No, važno je napomenuti da se ova metoda ne smije koristiti ako bubnjić ima perforaciju – utvrditi to samostalno može biti izazovno, piše portal “New York Post”.