– Giht je definitivno reumativna bolest, koja je jako opasna kada se zaradi ta dijagnoza. U većini situacija, kada se sve iskomplikuje, uvijek postoje dvije opcije. Prva je operacija, a druga opcija je dugotrajno liječenje….
Uklonite mokraćnu kiselinu iz svog sustava i riješite giht: 3 narodna lijeka za koja se pokazalo da djeluju! Višak mokraćne kiseline može rezultirati nelagodom u zglobovima i gihtom. U nastavku su neki prijedlozi za smanjenje razine mokraćne kiseline u tijelu. Giht karakteriziraju epizode upale u zglobovima, što rezultira crvenilom, oteklinom i boli. Kretanje može postati bolno, praćeno ukočenošću i oteklinom u tijelu.
Višak mokraćne kiseline u tijelu čest je uzrok pojave gihta. Kada bubrezi ne funkcioniraju pravilno i ne mogu eliminirati svu mokraćnu kiselinu iz tijela, taj višak mokraćne kiseline može kristalizirati i nakupljati se oko zglobova, započinjući upalni proces. Koje su metode uklanjanja mokraćne kiseline iz tijela? Osobe s povišenom razinom mokraćne kiseline u tijelu trebaju promijeniti svoje prehrambene navike. Njihovi obroci trebali bi se fokusirati na svježe voće i povrće.
Povećanje razine mokraćne kiseline može biti rezultat konzumacije plodova mora, mesa, alkohola i prerađenih šećera. Ne zaboravite se hidrirati sa što više vode. Osim toga, postoje prednosti uživanja u prirodnim sokovima i biljnim čajevima. Sljedeći lijekovi su najučinkovitiji za uklanjanje mokraćne kiseline iz sustava: natrijev bikarbonat Pomiješajte šalicu vode s pola žličice sode bikarbone i konzumirajte jednom dnevno. Za one koji pate od gihta, Steele predlaže da otopi punu čajnu žličicu sode bikarbone u šalici svježe vode. Pijenje vode s limunom može pomoći alkalizirati tijelo i spriječiti razne zdravstvene probleme, poput gihta.
Svako jutro popijte 200 ml tople vode pomiješane sa sokom od pola limuna natašte prije doručka. ocat napravljen od jabučnog vina Jabučni ocat djeluje na način sličan vodi s limunom promičući alkalno okruženje u tijelu. Da biste ga koristili, pomiješajte jednu žlicu octa s 200 ml vode i konzumirajte ovu mješavinu dva puta dnevno – jednom prije ručka i jednom prije večere. Giht, poznat i kao mokraćni artritis, javlja se kada se jedan ili više zglobova upali zbog prekomjerne razine mokraćne kiseline u krvotoku (hiperurikemija), što dovodi do taloženja kristala mokraćne kiseline u zglobovima.
Dok hiperurikemija sama po sebi nije klasificirana kao bolest i može biti prisutna bez ikakvih simptoma, stvaranje kristala mokraćne kiseline iz ovog stanja može rezultirati razvojem gihta. Što je zapravo giht? Povijesno se ovo stanje nazivalo “bolest kraljeva i bogatih pojedinaca” zbog svoje rasprostranjenosti među imućnim ljudima koji pretjerano uživaju u hrani i piću. Napadaj gihta obično se manifestira intenzivnom boli koja često naglo pogađa jedan ili više zglobova, obično noću. Kako se bol pojačava, zahvaćeni zglob otiče, a koža iznad njega može postati preosjetljiva, pokazivati crvenu ili ljubičastu boju, uz napetost, sjaj i toplinu. Čak i lagani kontakt s kožom iznad zgloba može izazvati značajnu nelagodu.
Osim akutnog napada gihta, mogu se također pojaviti simptomi kao što su groznica, zimica, slabost i ubrzan rad srca. U početku, prvi napadi obično pogađaju jedan zglob i traju nekoliko dana. Simptomi stanja postupno nestaju, ostajući odsutni sve do sljedećeg napadaja. Ipak, bez liječenja, učestalost napadaja se povećava, produljuje se njihovo trajanje i zahvaća više zglobova. Giht ima potencijal nanijeti značajnu i trajnu štetu zglobovima i tetivama, što dovodi do trajnih deformiteta zglobova. Dok većina kvržica, poznatih kao tofi, smještene oko zglobova i na rubovima ušiju imaju tendenciju da se postupno smanjuju kako razina mokraćne kiseline u krvi opada, postoje slučajevi u kojima kirurško uklanjanje postaje neophodno. U prehrani je važno dati prednost namirnicama koje se mogu konzumirati svježe i ne zahtijevaju dodatnu pripremu.
Prilikom kuhanja nastojte jelo završiti brzo i uz minimalno kuhanje. Preporuča se korištenje roštilja, roštilja ili teflonske tave uz kuhanje u maloj količini vode ili na pari. Namirnice sa značajno visokim udjelom purina uključuju iznutrice, plavu ribu poput sardina i inćuna, školjke poput škampa i dagnji, riblje konzerve, suhomesnate proizvode, mesne ekstrakte, alkohol i kvasac. Tijekom akutnog napadaja gihta ovu hranu treba u potpunosti izbjegavati.