Potpuno sam dezorijentirana zbog dugotrajne šutnje mog supruga. Danima je bio potpuno nesvjestan moje prisutnosti, unatoč činjenici da se oslanjamo jedno na drugo za našu djecu, naše zajedničke financijske odgovornosti i činjenici da sam nekoć gajila duboku naklonost i divljenje prema njemu.

Čak i kad ta razdoblja tišine završe, zateknem se kako ponovno klizim u isto emocionalno stanje, očajnički se nadajući povratku u normalu i žarko se moleći da ne postoji temeljni razlog za njegovo distancirano ponašanje. Katalizator za ovu situaciju bilo je usputno spominjanje njegove majke tijekom razgovora s prijateljem. Nisam imao nikakvih negativnih implikacija ili namjera, jer je to jednostavno bila nevina razmjena između nas. No, slučajno je naišao na te poruke i pročitao ih.

BONUS TEKST:

Kako bi se riješio niz problema, preporučljivo je da svako kućanstvo posjeduje različite biljke koje se obično koriste u fitoterapiji. Začini igraju ključnu ulogu u kulinarstvu, jer ne samo da daju ugodne mirise, već i poboljšavaju okus hrane bez potrebe za dodatnim masnoćama, soli, šećerom ili kalorijama. Mnoštvo dokaza potvrđuje da začini ne samo da zadovoljavaju naše nepce, već i doprinose općem blagostanju.

Dolje su navedeni neki od osnovnih začina koji se obično nalaze u našim kuhinjskim ormarićima, zajedno s njihovom specifičnom primjenom. Prije nego što integrirate bilo koji začin u svoju terapijsku rutinu, ključno je konzultirati se s željenim liječnikom. Komorač ima umirujuća svojstva koja mogu pospješiti proizvodnju žuči i ublažiti simptome povezane s čirom na želucu i dvanaesniku.

Na Shutterstocku možete pronaći vizualno privlačnu sliku čaja od sjemenki komorača, koja prikazuje njegovu divnu aromu i okus. Peršin je nadaleko poznat kao vrlo učinkovit prirodni lijek za probleme s bubrezima i urinarne infekcije. Nadalje, može se koristiti kao nježna otopina za ublažavanje manjih upala očne sluznice umirujućim ispiranjem očiju.

Za liječenje upale grla i problema s desnima, kadulja se obično koristi za grgljanje. Kada je riječ o borbi protiv gingivitisa, kadulja je općepriznata kao optimalno rješenje. Kako biste postigli mirniji i neprekidniji san, može biti korisno konzumiranje cimeta s toplim mlijekom prije spavanja. Crveni luk, poznat po svojoj živopisnoj boji i jedinstvenom okusu, specifična je sorta unutar obitelji luka.

Ako želite ublažiti uporan kašalj, postoji lijek koji uključuje 20 minuta kuhanja crvenog luka i žlice meda u pola litre vode. Nakon što se smjesa procijedi, može se konzumirati tijekom dana. Majčina dušica, komorač i matičnjak u kombinaciji djeluju umirujuće na živčani sustav, izazivajući osjećaj smirenosti. Majčina dušica posebno je poznata po svojoj sposobnosti ublažavanja tjeskobe, dok prisutnost majke ima sličan učinak na živce.

Korijander, biljka s dobro dokumentiranim prednostima kod crijevnih i probavnih problema, poznat je po svom pozitivnom učinku. Metvica, s druge strane, posjeduje antiseptička svojstva koja mogu biti korisna za cijeli probavni sustav. Za revitalizirajuće iskustvo ljeti savjetuje se popiti čašu ohlađenog čaja od mente.

Češnjak, sa svojim iznimnim antiseptičkim svojstvima, bitna je komponenta u borbi protiv prehlade. Za ublažavanje navedenih simptoma savjetuje se uključivanje češnjaka u obroke, uz hranjivu juhu od pilećih kostiju i revitalizirajuću čašu svježe iscijeđenog soka od cikle, koju treba popiti 2-3 puta dnevno.

Preporučeno