U nastavku našeg današnjega članka, donossimo vam jednu jako zanimljivu ljubavnu priču. Naime, govorićemo o braku između albanke i srbina, evo i cijele priče…..
Selo Buđevo, koje se nalazi na Pešteri, desetljećima je prolazilo kroz pustoš i siromaštvo, što je predstavljalo značajan izazov za muškarce u potrazi za partnericama spremnim na život u ovim udaljenim krajevima zemlje. Unatoč tome, kako je rastao broj neženja koji žele osnovati obitelj, mnogi su se odlučili za prilike u Albaniji, odluka koja se na kraju pokazala razboritom. Unatoč početnom skepticizmu prema mješovitim brakovima, na kraju se pokazalo da su gotovo sve te zajednice opstale, što je dovelo do oživljavanja u Budjevu, obilježenom zvucima dječjeg smijeha. Nakon više od deset godina seoska škola ponovno je otvorila svoja vrata. Otkriće da je čak 11 od 12 studenata rođeno iz miješanih brakova s Albankama iznenadilo je mnoge.
- Vera Matović, koja je postala prva srpska snaha koja je prije 13 godina stigla iz Skadra u selo Buđevo, ističe da nikada nije požalila zbog svoje odluke i da bi isto odabrala da joj se pruži prilika da proživi prošlost. Hvala Bogu, sretni smo, imamo petoro djece. Troje je njezino, a dvoje moje. Imamo sve”, rekla je Vera Matović u intervjuu za “Prvu. O nepredvidivosti života govori Violetina neočekivana naklonost prema sestrinom šogoru. Priznaje da je njezino iskustvo bilo znatno jednostavnije od Verinog jer je davala upute o svim potrebnim radnjama i pružala uvid u život u tom dijelu Srbije. Na selu se mora raditi, to je zahtjevno, ali oni koji su marljivi naučit će, primijetila je Violeta. U neposrednoj blizini sestara Matović živi Ljulja Novčić, porijeklom iz Albanije, koja je 17 godina u braku s Markom Novčićem, s kojim ima troje djece.
“Poželjela sam se udati kad sam se približila drugom dijelu života, ali okolnosti su se drugačije odvijale. Na kraju krajeva, radost u majčinstvu i zadovoljstvo nalazim s Markom”, rekla je Ljulja, na što je njezin suprug rekao: “Život na selu je izazovan , jer zahtijeva rad od zore do sumraka. Smještena dvadesetak kilometara od Budjeva u Višnjevu, Mira Krivčević, podrijetlom iz Albanije, živi sa suprugom Vukićem s kojim ju veže više od 13 godina braka. Svoje napore posvećuju svojoj djeci, nastojeći im osigurati svjetliju budućnost. U intervjuu za “Explosive” Mira je odlučno izjavila: “Žalim li što sam iz Albanije došla u Srbiju? Apsolutno ne.”
BONUS TEKST:
Barbara Korkoran (75), ugledna američka poduzetnica, investitorica, autorica nekretnina i zapažena osoba televizijskog reality programa “Shark Tank”, svoje je bogatstvo stekla vlastitim trudom. Često pripisuje svoje odrastanje zaslugama za svoja postignuća i savjetuje roditelje da je usađivanje jake radne etike kod djece ključno, preporučujući im da rano počnu raditi, čak i tijekom školskih odmora, kako bi razvili radne navike i samopouzdanje. Barbara Korkoran, bogatašica i majka dvoje djece, usprkos pozamašnim financijskim sredstvima često ističe svoju želju da izbjegne odgoj privilegiranog potomstva. Prema CNBC-u,
“Tijekom ljetnih praznika i povremeno nakon škole, moja djeca su se bavila stvarnim poslom. Mišljenja sam da je ovaj pristup najučinkovitiji način usađivanja neovisnosti kod djece od rane dobi, u konačnici poticanja osjećaja ponosa Osim toga, dopustio sam im da ponekad dožive neuspjeh, umjesto da interveniram kako bih pojednostavio njihove izazove. Ova se poduzetnica 2001. godine prodala svog poslovanja s nekretninama za 66 milijuna dolara. Trenutno se njezina djeca ne oslanjaju na obiteljsko nasljeđe; umjesto toga, izašli su kao marljive odrasle osobe:
Tom je suosnivač agencije za nekretnine Terra Capital, dok Kate, unatoč svojim tridesetima, uz profesionalne obveze ustraje u učenju. Tijekom odgoja svoje djece, Barbara je u svoj pristup roditeljstvu integrirala brojne aspekte osobnog životnog iskustva. „Ovaj poduzetnik, podrijetlom iz New Jerseyja, ispričao je da je u obitelji bilo desetero djece i da smo svi morali početi raditi odmalena kako bismo pomagali roditeljima i jedni drugima. “Naši su roditelji dopustili da doživimo neuspjeh, budući da nam nisu mogli pružiti stalnu podršku; međutim, nikada nisu odobravali besposličarenje.
Ovaj nas je pristup naučio da se samostalno oporavimo od neuspjeha. Prvi izazovi s kojima smo se suočili bili su presudni za naš konačni uspjeh, jer predaja je bila nikad održiva opcija. Kasnije, kad sam imala priliku odgajati dvoje vlastite djece, bila sam odlučna da ih neću “servirati na pladnju”. Poželjela sam im da se trudom nauče otpornosti, da se izdignu nakon padova, njeguju vjeru u sebe i dožive ispunjenje koje donosi uspjeh, baš kao što sam ja bila u mladosti”, naglasila je.