– U nastavku našeg današnjega članka, malo govorimo o medicinskim fenomenima, i onome sa čime se sve suočavaju medicinski radnici. Na internet portalima, uvijek imamo izjave doktora, koji dijele svoja iskustva sa nekim pacijentima, koji im dođu sa normalnim simptomima, a onda ono što nađu kod njih, jednostavno ih ostavi bez teksta. 

Užasnuti liječnici izvadili su živu jegulju od 30 cm iz muškarčevog želuca nakon što mu je očito otpuzala uz rektum. 34-godišnji muškarac iz provincije Quang Ninh u sjevernom Vijetnamu primljen je u bolnicu s jakim grčevima u trbuhu zbog bolova u trbuhu.

Lokalni mediji navode da je bio podvrgnut rendgenu i ultrazvuku, koji su otkrili strani predmet u njegovom želucu. To je dovelo do perforacije njegovih crijeva i peritonitisa – po život opasne komplikacije kada trbušno tkivo natekne. Pacijent podvrgnut hitnoj operaciji uklanjanja tajanstvenog ‘objekta’

  • Kad su mu kirurzi otvorili želudac, iznenadili su se ugledavši ljigavo stvorenje. Zastrašujuće slike pokazuju kako medicinari koriste pincetu kako bi izvukli jegulju, koja je bila dugačka kao standardno ravnalo. Kirurzi su pažljivo uklonili mrtvo tkivo iz njegovih crijeva. Delikatna operacija u okrugu Haixia prošla je glatko i čovjek se brzo stabilizirao nakon muke.

Ostao u bolnici na promatranju. Bio je hospitaliziran na promatranju samo s manjim želučanim problemima. Na pitanje kako mu je jegulja dospjela u želudac, pacijent nije znao odgovoriti. Ali liječnici vjeruju da mu je ušao u anus, skliznuo uz debelo crijevo i nekako ušao u želudac. Ako pacijent ima perforaciju crijeva, predmeti mogu iscuriti iz crijeva i ući u crijevo.

Liječnike je najviše iznenadilo to što je jegulja, kad su je izvadili, još bila živa.

Dr. Fan Mengxing rekao je lokalnim medijima: “Ovo je rijedak slučaj. Rektum je mjesto s puno izmeta i sklono je infekcijama. Ipak, operacija je obavljena sigurno.”

DODATNA VIJEST:

Znanstvenik koji je prikupljao uzorke DNAKL-a u škotskom jezeru Loch Ness, svjetski poznatom po legendi o Loch Nessu, nagovijestio je što bi to slavno čudovište moglo biti. Profesor Neil Gemmell sa Sveučilišta Otago na Novom Zelandu, koji je vodio tim, prikupio je 250 uzoraka – kožu, ljuske, perje, krzno, izmet i urin – iz vode.

  • “Bilo je više od tisuću izvješća o nečem neobičnom što se događa u Loch Nessu, što naravno potiče priče o čudovištu koje ondje živi. Od svih tih izvješća, možda su četiri objašnjenja najvjerojatnija. Naše istraživanje je odbacilo većinu tih teorija, ali jedan od njih je još uvijek prilično siguran,” rekao je Gemmell.

Na kraju studije, tim je objavio da je čudovište Nessi najvjerojatnije divovska jegulja. Kako objašnjava profesor Neal, tijekom istraživanja tim je otkrio zapanjujuću količinu DNK jegulje. Također nisu mogli reći radi li se o jednoj golemoj jegulji ili velikom broju malih jegulja. No, kako je dodao, teorija o golemim jeguljama je “barem prihvatljiva”.

Osim toga, studije DNK nisu pronašle dokaze da je Nessie drevni reptil dugog vrata poznat kao plesiosaur. Loch Loness je najveći i drugi najdublji rezervoar slatke vode u Velikoj Britaniji.

Preporučeno