Iako su se pojavile medijske spekulacije o njihovom razvodu, poznati bračni par je nedavno viđen zajedno u blizini zgrade u kojoj žive u Beogradu.

 

Domaći medijski izvještaji nedavno su prenijeli glasine o mogućem razvodu poznatog košarkaša Miloša Teodosića i glumice Jelisavete Orašanin Teodosić, nakon sedam godina braka. Međutim, ove informacije su primljene s oprezom jer je ovaj par poznat kao jedan od najskladnijih na domaćoj javnoj sceni.

Iako su se pojavile spekulacije o njihovom navodnom razvodu, Jelisaveta Orašanin Teodosić nedavno je viđena kako uživo prati meč Crvene zvezde, kluba za koji nastupa njen suprug. Dodatno, njih dvoje su primećeni zajedno u blizini zgrade u kojoj stanuju, gdje su u društvu čuvenog fudbalera i kuma Marka Pantelića. Ovi prizori sugeriraju da su još uvijek bliski i da održavaju svoje odnose.

 

Ovaj bračni par, poznat po svojoj diskreciji, nije komentarisao glasine o razvodu. Oni su roditelji dvoje djece – ćerke Petre i sina Bogdana, a u braku su od 2017. godine. Njihovo romantično vjenčanje u Beogradu organizovano je nakon kratke veze, a par je uvijek čuvao svoju privatnost.

Prema izvorima bliskim paru, od samog početka njihove romanse, bili su “spoj nespojivog”, a priče o njihovim problemima s povjerenjem datiraju još iz perioda prije braka. Dok su mediji spekulisali o preljubi i drugim navodnim problemima, Teodosići nisu potvrdili niti demantovali ove tvrdnje. Nedavno je Miloš Teodosić čak prekinuo intervju nakon utakmice kada je bio upitan o ovim tračevima.

 

BONUS TEKST:

U današnjem digitalnom dobu, tehnologija je postala neizostavan dio naših života. Svakodnevno smo okruženi pametnim telefonima, tabletima, laptopima i drugim uređajima koji nam olakšavaju komunikaciju, rad i zabavu. Međutim, dok tehnologija donosi mnoge koristi, postavlja i nove izazove, posebno kada je u pitanju naše mentalno zdravlje.

Jedan od glavnih problema s kojima se suočavamo jest prekomjerna upotreba tehnologije, što može dovesti do različitih negativnih posljedica. Provodeći previše vremena pred ekranima, često zanemarujemo stvarne interakcije s ljudima, što može rezultirati osjećajem usamljenosti i socijalne izolacije. Osim toga, stalna dostupnost informacija i potreba za stalnom povezanošću može dovesti do stresa, anksioznosti i problema sa spavanjem.

Kako bismo očuvali svoje mentalno zdravlje u svijetu koji je neprestano povezan, važno je uspostaviti balans između korištenja tehnologije i vremena koje provodimo offline. To možemo postići postavljanjem granica za upotrebu uređaja, određivanjem određenih vremenskih intervala tijekom dana kada ćemo se odmoriti od ekrana i posvetiti se drugim aktivnostima poput šetnje u prirodi, vježbanja ili čitanja knjiga.

Osim toga, važno je naučiti prepoznati znakove prekomjerne upotrebe tehnologije i potražiti pomoć ako primijetimo da nam tehnološka ovisnost počinje ometati svakodnevni život. Psiholozi i terapeuti mogu pružiti podršku i savjete kako bismo razvili zdravije navike korištenja tehnologije i naučili kako se nositi s negativnim posljedicama prekomjerne izloženosti digitalnom svijetu.

Pored toga, važno je aktivno raditi na održavanju svojih međuljudskih odnosa i socijalnih veza. Umjesto virtualne komunikacije, potrebno je ulagati vrijeme i trud u stvarne susrete s prijateljima i voljenima. Redoviti susreti licem u lice mogu pomoći u jačanju veza i osjećaju pripadnosti, što može pozitivno utjecati na naše mentalno blagostanje.

Konačno, trebamo se podsjetiti važnosti samoposmatranja i samopomoći. To uključuje prakticiranje tehnika opuštanja poput meditacije ili dubokog disanja, pronalaženje kreativnih izražajnih aktivnosti koje nas ispunjavaju, te njegovanje zdravih navika spavanja, prehrane i vježbanja.

U suštini, tehnologija je sastavni dio modernog života, ali trebamo biti svjesni njezinih potencijalnih utjecaja na naše mentalno zdravlje. Naučiti uspostaviti balans između digitalnog i stvarnog svijeta ključno je za očuvanje naše dobrobiti i sreće u današnjem brzom i povezanom društvu.

 

 

Preporučeno