Žalosno je što u odnosu između svekrva i snaha, kao i između zetova i svekrva, postoje mnoga predrasuda. U prošlosti su se te predrasude temeljile na mržnji i nedostatku mogućnosti uspostavljanja odnosa izvan tradicionalnih normi ponašanja. Međutim, sljedeći prikaz je izniman. Danas je očito da je dinamika između ovih članova obitelji evoluirala, što je rezultiralo pozitivnim odnosima između svekrva i snaha, te osmjesima dobrodošlice za zetove. To je prikazano u priči o zetu koji je sa ženom i djecom došao živjeti kod svoje svekrve. Zatim joj je priredio posebno iznenađenje.

Tijekom jednog razgovora predložio mu je da izađe iz kuće i da ona ostane s njima. Otišla je u garažu, no nije jasno je li tako njihova priča završila. Nije imala pojma što je tamo radio, ali činilo se da je to divan mali raj koji bi svatko trebao vidjeti. U nastavku smo uvrstili dvije slike kako bismo dočarali što je stvorio, a svekrva je ostala bez riječi. Dok odnosi između svekrva i zetova mogu biti teški, moguće je razviti pozitivan odnos s partnerom vaše kćeri. Jedan od načina da se to postigne je da majka izbjegava da se dovodi u situacije u kojima mu postavlja zahtjeve ili zahtjeve koji bi mogli trajno naštetiti obiteljskim odnosima.

Doktor Danijel Forši, psiholog i obiteljski terapeut, predlaže prikladan odgovor da egocentrična žena pita svog zeta. Umjesto da se fokusira na vlastite želje, trebala bi se raspitati o njegovim planovima za zasnivanje obitelji, govoreći: “Jeste li ti i moja kći razmišljali o djeci? Želja za unukom, ili čak četvero, razumna je za svaku baku. Međutim, ključno je shvatiti da to možda neće biti prioritet za kćer i zeta ni sada ni u budućnosti. Dr. Forši upozorava da problemi s prirodnim začećem također mogu biti faktor za neke pojedince. Važno je izbjegavati nametanje vlastitih vrijednosti drugima ili pretpostavku da su takve osobne odluke donesene. Takvo ponašanje može se smatrati nametljivim i kršenjem osobnih granica. Stoga je preporučljivo da se svekrve suzdrže od miješanja u stvari koje ih se ne tiču. “Moja kći više voli ovakve stvari…

Ova vrsta tvrdnje implicira da zet ne posjeduje istu razinu razumijevanja preferencija svoje žene kao njezina majka. Možda postoji mogućnost da je odnos majke i kćeri dovoljno blizak da opravda takvu izjavu, ali također nosi inherentan rizik: može stvoriti dojam neravnoteže moći između svekrve i zeta. zakon. Pokušaj dokazivanja vlastitog superiornog znanja o djetetu mogao bi dovesti do neželjenog sukoba. Primjeri takvih izjava mogu uključivati ​​”Kada ćeš naći bolji posao?” ili “Kada ćeš nadograditi na veću kuću ili noviji auto?
Izjava je od iznimne važnosti, izražava i prijezir i neodobravanje, te je subjektivna procjena. Njegov učinak sigurno bi osjetio svatko tko ga primi. Iz tog razloga, to je učinkovit način stvaranja emocionalne distance između punice i zeta. Kao ljudi, svi čeznemo za prihvaćanjem od onih koji su nam dragi i želimo se osjećati vrijednima njihove ljubavi i poštovanja.

Preporučeno