Lepa Brena je popularna jugoslovenska i srpska pop-folk pevačica i glumica, čije ime je sinonim za veliku muzičku zvezdu na prostorima bivše Jugoslavije. Rođena je kao Fahreta Jahić 20. oktobra 1960. godine u Tuzli, Bosna i Hercegovina.

Njen prvi javni nastup bio je 1980. godine na festivalu “Ilidža”, gdje je osvojila prvu nagradu i postala poznata širom Jugoslavije. Početkom osamdesetih godina postala je mega zvezda i simbol popularne muzike tog vremena.Brena je tokom svoje karijere snimila brojne hitove koji su postali evergrin pesme na prostoru bivše Jugoslavije, kao što su “Jugoslovenka”, “Mile voli disko”, “Luda za tobom”, “Ti si moj greh”, “Zaljubiška”, “Ja nemam drugi dom”, “Čačak, Čačak”, i mnoge druge.

Pored muzičke karijere, Brena je takođe ostvarila značajan uspeh i kao glumica. Glumila je u popularnim jugoslovenskim filmovima kao što su “Hajde da se volimo” (1981), “Hajde da se volimo 2” (1989), i “Hajde da se volimo 3” (1990), koji su postali pravi bioskopski hitovi.Lepa Brena je svojim harizmatičnim nastupima, energičnim pesmama i šarmom osvojila publiku širom regiona. Njena popularnost nije opala ni posle raspada Jugoslavije, naprotiv, i dalje je jedna od najpoznatijih i najvoljenijih muzičkih ikona na prostorima Balkana.

Van muzičke karijere, Lepa Brena je poznata po svom humanitarnom radu i angažmanu u raznim dobrotvornim akcijama. Takođe je vlasnica nekoliko uspešnih biznisa, uključujući i restorane.Lepa Brena je u braku sa biznismenom Sašom Lazićem, sa kojim ima dvoje dece. Živi uglavnom između Srbije i Monaka. Iako je prošlo mnogo godina od njenih početaka, Lepa Brena i dalje nastupa širom regiona i uživa veliku popularnost među svojim vernim obožavaocima.

Priča o Aleksandru Kneževiću, poznatijem kao Knele, odlikuje se intrigama, akcijama i obrtima koje su iznenadile mnoge. Kroz svoje tinejdžerske dane, Knele je bio samo jedan od mnogih mladića koji su lutali beogradskim ulicama, ali njegova sudbina je počela da se oblikuje na načine koje su malo ko mogao predvideti.Postoje tvrdnje da je Knele svoje prve ozbiljnije finansijske korake napravio kroz krađu džipa poznate muzičke zvezde Lepe Brene. Ova priča ostaje kao jedna od zagonetki njegove biografije, jer se malo zna o detaljima tog događaja. Ipak, ono što je sigurno jeste da je taj incident označio prekretnicu u Kneletovom životu.

Prema pričama iz tog vremena, Knele je postao poznat po otimanju vozila i ucenjivanju vlasnika za povrat automobila uz visoku sumu novca. Njegova hrabrost i odlučnost privukli su pažnju u beogradskom podzemlju, a on je brzo postao poznat po svojim aktivnostima. Neki od ljudi koji su mu bili bliski u tom periodu bili su Đorđe Božović Giška, Branislav Goran Vuković Majmun, Radovan Lagundžina zvani Žabac, Romeo Savić, Mirko Tomić Bosanac i drugi.Sa sticanjem veće sume novca, Knele je počeo da se pojavljuje u luksuznijim automobilima i da poklanja skupe poklone svojim prijateljima. Ovo je samo produbilo njegovu reputaciju u kriminalnim krugovima, a ubrzo je postao ravnopravan član poznate voždovačke ekipe.

Međutim, njegov život je imao i mračniju stranu. U jednom tragičnom obrtu, Knele je nestao iznenada nakon što je pozajmio skupoceni sat i ključeve automobila od Miodraga Cvijetinovića, poznatijeg kao Miša Dizeldorf. Iste noći, Knele je bio mrtav, a istraga o njegovoj smrti nikada nije u potpunosti razjasnjena. Cvijetinović je optužen za Kneletovo ubistvo, ali je oslobođen zbog nedostatka dokaza. Kasnije je i sam nestao, a veruje se da su ga ubili Kneletovi prijatelji.Ova priča ostaje kao jedna od najmisterioznijih epizoda iz beogradske kriminalne prošlosti, a Knele ostaje enigma koja intrigira i danas. Svojim delovanjem u podzemlju, on je postao legenda, ali i upozorenje o opasnostima koje vrebaju u svetu kriminala.

Preporučeno