Poznata glumica Branka Katić je udata za producenta i reditelja Džulijana Farinu. Zajedno imaju dva sina – Luja, koji je zainteresovan za režiju, i Džoa, koji pokazuje talenat za glumu.

  • Od vjenčanja 2000. godine, glumica Branka Katić i redatelj-producent Džulijan Farino zajedno su više od dvadeset godina, no i dalje je izazovno locirati njihovu sliku kao para.Slično kao i Branka, njezin suprug Džulijan poznata je ličnost, no on se oduvijek radije držao podalje od svjetla reflektora, pa je njihov odnos i obiteljski život bio pomalo zagonetan, uz rijetke zajedničke javne izlaske.

    Branka je jednom spomenula da se njen suprug često šali da je “oženivši jednu Srpkinju dobio tri Srpkinje.- Naš dom neprestano vrvi. Kad sam se udavala za Julijana, često bi se šalio da je oženivši Srpkinju bez ikakve cijene stekao tri Srbina. Stalno smo prisutni, ne samo iz Beograda, već iz raznih krajeva svijeta, kroz smijeh je primijetila glumica.Branka je ispričala priču o svom prvom susretu s njim i kako je razvila osjećaje prema njemu.

– Jednog svibnja okupili smo se na ugodnoj večeri uz nove i stare prijatelje. Od samog početka postojao je ugodan osjećaj prijateljstva. Sjećam se trenutka kada me je gledao s dubokom empatijom dok sam pričao o svojim borbama tijekom rata; od intenziteta i topline tog pogleda prožimali su mi žmarce, priznala je.

– Od trenutka kada smo podijelili naš prvi poljubac, sve je sjelo na svoje mjesto baš onako kako ja uživam – živo i radosno, smireno i nježno. Moja prijateljica vjeruje da brak uključuje trvenje i ja se slažem s njezinom perspektivom. Ono što je uistinu važno jest mogućnost nastanka trvenja. Uspješan brak ne počiva na mističnoj formuli. Zahtijeva izuzetnu razinu razumijevanja, strpljenja i tolerancije. Osim toga, potrebno je naučiti davati ljubav, a ne samo prihvaćati je.

BONUS TEKST:

Polen je fini prah koji proizvode biljke, a ima ključnu ulogu u procesu razmnožavanja biljaka cvetnica. Svaki polenov zrno sadrži muške ćelije biljke koje, kada se prenesu na odgovarajući deo druge biljke, omogućavaju oplodnju i stvaranje semena. Ovaj prenos polena, poznat kao oprašivanje, može se dogoditi na različite načine, uključujući putem vetra, vode, ali najčešće zahvaljujući insektima kao što su pčele, leptiri i drugi oprašivači.

Polen se proizvodi u prašnicima cvetova i sastoji se od mikroskopskih čestica koje variraju u obliku, veličini i strukturi zavisno od vrste biljke. Zrna polena su često bogata proteinima, zbog čega su hranljiva za insekte, a neka istraživanja pokazuju da polen može biti koristan i za ljude u vidu dodatka ishrani, jer sadrži vitamine, minerale i antioksidante.

Međutim, polen može biti i izvor problema za mnoge ljude, naročito one koji pate od alergija. Kada osoba koja je osetljiva na polen udiše ovaj prah, može doći do reakcije imunološkog sistema, što uzrokuje simptome poput kijanja, curenja nosa, svraba u očima i grlu. Ove reakcije su najčešće sezonske, jer su povezane s periodima cvetanja biljaka koje ispuštaju velike količine polena u atmosferu.

Polen je takođe predmet naučnih istraživanja u oblasti ekologije i evolucije biljaka, jer igra ključnu ulogu u biološkoj raznovrsnosti i održavanju ekosistema. Oprašivanje, koje je neophodno za polenovu funkciju, omogućava biljci da se razmnožava i obezbeđuje produžetak vrste, čime se održava stabilnost ekosistema.

Preporučeno