Mnogi pojedinci obožavaju kiselu vodu, bilo da ima okusa ili ne. Njegova reputacija za promicanje poboljšane probave i zdravlja crijeva dovela je do čestog odabira kao superiorne alternative gaziranim pićima.

Kroz stoljeća, pojedinci su tražili utjehu za svoje želučane tegobe u konzumiranju kisele vode, uglavnom kako bi ublažili neugodne učinke žgaravice. Nutricionistica Sara istražila je istinitost ove prakse i rasvijetlila sigurnost redovitog upijanja kisele vode.

Njezina perspektiva naglašava dvostruku prirodu svakodnevne potrošnje, s pozitivnim i negativnim aspektima. Konzumacija kisele vode može imati blagotvoran učinak na hidrataciju, probavu, neutralizaciju želučane kiseline, rad bubrega i srca. Osim toga, istraživanje je pokazalo da redovita konzumacija kisele vode može pomoći u održavanju gustoće kostiju, koja ima tendenciju opadanja kako ljudi stare.

Negativni učinci mogu se pojaviti kod svakodnevnog konzumiranja kisele vode. Jedan takav učinak je potencijalno oštećenje zubne cakline, što može dovesti do stvaranja karijesa. Klinika Mejo istaknula je da i gazirana pića i voda mogu pridonijeti pojavi žgaravice. Ovu tvrdnju potkrijepio je i nalaz dr. Andrju L. Rubmena.

Kada se konzumira na prazan želudac, kiselina prisutna u kiseloj vodi može predstavljati rizik, pogoršavajući probleme kao što su žgaravica i probava umjesto da pruži olakšanje.

Dr. Andrew L. Rubmen savjetovao je da između obroka treba piti kiselu vodu, dok je vrlo preporučljivo minimalizirati unos gaziranih bezalkoholnih pića.

Preporučeno