Na “Twitteru” se pojavio kontroverzan zadatak koji je izazvao burnu raspravu među srpskim korisnicima. Iako naizgled jasan, većina se mučila da dođe do točnog odgovora. Zadatak predstavlja mogućnost dva ishoda ovisno o redoslijedu operacija. Rješenja su ili 1 ili 16, a čak su i matematičari podijeljeni oko toga imaju li zagrade prednost u rješavanju zadatka ili ne. Neki pojedinci prvo množe 2 i 4, rezultat zagrada, dok drugi računaju unutar zagrada i nastavljaju slijediti hijerarhiju operacija. Ovaj je zadatak izazvao velike podjele, no čini se da su u prednosti oni koji tvrde da je rezultat 1.

Nakon niza neizvjesnosti, novine “Mirror” konzultirale su anonimnog profesora matematike na Oxfordu radi daljnjeg uvida. Profesorov odgovor mogao bi iznenaditi mnoge koji matematiku smatraju egzaktnom znanošću. Profesor je istaknuo da je tekst prijedloga zakona strukturiran na način koji onemogućuje iznalaženje jedinstvenog rješenja.

Kad su zagrade neadekvatne, može doći do zabune. Postoje utvrđene konvencije o redoslijedu operacija u izračunima, kao što je napomenuo govornik. U današnjem članku predstavljamo još jednu intrigantnu zagonetku. Usredotočite svoju pozornost i pokušajte riješiti ovaj matematički problem pomoću šibica. Ako ga uspijete riješiti, pridružit ćete se maloj skupini uspješnih pojedinaca. Matematički problem pred vama je onaj koji je zbunio čak i najbistrije umove. Naime, postavljene su tri jednadžbe, ali s netočnim rješenjima. Bit će potrebne i iznimne sposobnosti zapažanja i logično razmišljanje da bi se došlo do ispravnog rješenja. Dakle, stavite svoj mozak na test i vidite koliko je oštar! U svakom zadatku dopušteno vam je pomaknuti samo jednu šibicu kako biste dobili točan odgovor. Ako ne možete riješiti problem, vrijedi napomenuti da se podudaranja u konačnom rezultatu također mogu prilagoditi.

Smjernice korak po korak za prepisivanje teksta mogu biti izuzetno korisne u osiguravanju da je rekreirani tekst i originalan i vjeran izvornom značenju. Ove smjernice uključuju strategije kao što je kombiniranje kraćih rečenica koje su međusobno povezane, rastavljanje dužih rečenica na kraće, korištenje razrađenijih definicija za zamjenu sažetih riječi i obrnuto. Osim toga, treba izbjegavati idiome i klišeje ili ih prepisati različitim figurativnim izrazima koji prenose isto značenje, a redoslijed rečenica treba prilagoditi kako bi se očuvalo izvorno značenje. Konačno, važno je koristiti sinonime na odgovarajući način i točno prikazati datume, brojke i statistiku, bez upotrebe apstrakcija ili sinonima.

Preporučeno