Poznata javna ličnost Ruška Jakić svojevremeno je izjavila: “Bilo je vrijeme kada sam imala i mladost i ljepotu, a sada imam samo ovu drugu.” Uprkos svom dugom i plodnom putu, Ruška ostaje optimistična, prihvatajući sve što život ima za ponuditi raširenih ruku. Bivša voditeljka je nagovestila svoju skorašnju autobiografiju, koju je nazvala “Ja, Ruška”, ali tek treba da je poslala novinarima.

 

 

Čvrsto veruje da je pred njom još mnogo lepih trenutaka, a moguće je i da razmišlja o četvrtom braku. Zanimljivo, za ženu njenih godina, Ruška odiše ogromnom količinom energije i inteligencije. Nedavno je Ruška zamoljena da razmisli o trenutku u svom životu koji joj donosi radost. Prisjećajući se svog djetinjstva, odmah se prisjeti prilika provedenih sa bratom. Vodio bi je na ples, a čak i kada nisu mogli naći partnera za tango, odlično su se zabavljali. Dok je odrastala, imala je sreću da je okružena ljudima koji su znali kako da se vole i udvaraju jedni drugima.

 

 

Iako se možda ne uklapaju u tradicionalni kalup ljepote ili bogatstva, njihova ljubav je bila autentična. Kako svjedoče mudre riječi Duška Radovića, imperativ je njegovati i čuvati one koji posjeduju sposobnost da vole. Nažalost, obeshrabrujuće je priznati da je iskazivanje naklonosti postalo složenije nego ikada prije. Majci renomiranog autora serije “Ljubav i moda” često se pripisuje zasluga za prenošenje povoljne genetike. To joj je omogućilo da održi odlično fizičko zdravlje čak iu svojim zrelim godinama. U beogradskom naselju Lav pedesetih godina prošlog veka snimljena je retka fotografija u kući porodice Jakić. Na slici gospođa Evgenija Barberis, češkog i grčkog porekla, pozira sa svoje dvoje dece, sinom Brankom i ćerkom Ruškom. U svoje vrijeme majka Ruške Jakić bila je veoma cijenjena zbog svoje izvanredne ljepote i važila za jednu od najatraktivnijih žena svog vremena. Njen otac je prije rata radio kao diplomatski ataše za štampu u ambasadi, gdje se družio sa istaknutim pojedincima, uključujući Jovana Dučića i Milana Rakića.

 

 

 

Takođe je doktorirao pravo na Sorboni. Međutim, 1941. su ga zarobili Nijemci i suočio se sa smrtnom kaznom zbog svog angažmana u prethodnoj vladi pod kraljevskim režimom kada su komunisti preuzeli vlast. Prema Ruškinoj izjavi za Kurir, prvobitna kazna koja mu je izrečena kasnije je preinačena u doživotni zatvor. U Sremskoj Mitrovici je kao politički zarobljenik odležao ukupno 13 godina. S majkom Čehinjom i ocem Grkom, Ruška dolazi iz kulturno raznolikog porijekla. Njena baka je bila sluga u porodici Obrenović, dok je njen deda posedovao polovinu Gospodar Jevremove ulice u Beogradu. Kao rezultat svoje loze, Ruška je privilegovana što je od svojih predaka naslijedila nešto plemićkog naslijeđa.

Preporučeno