– Danas malo govorimo o njezi stopala i nogu uopšte. Jednostavno, jako je bitno da se nakon tuširanja noge namažu sa kremom ili nekim mlijekom za tijelo. Muškarci su jako neaktivni po tom pitanju, i jednostavno ne vole te stvari da rade. 

Zimi se stopala često zanemaruju, što dovodi do razvoja grube i ispucale kože. Pripaziti na njegu svojih stopala i redovito se baviti pedikurom od iznimne je važnosti. Dopustite nam da vam predstavimo jednostavnu, ali vrlo učinkovitu metodu za provođenje ovog tretmana u udobnosti vlastitog doma. Ljekovita mješavina za stopala sastoji se od samo dva osnovna elementa i to: Za namakanje stopala trebat će vam 2 do 4 šalice mlijeka i soda bikarbona. Započnite zagrijavanjem mlijeka, pazeći da ne postane prevruće.

Nakon što se zagrije, ulijte mlijeko u posudu. Ključno je da umivaonik bude dovoljno prostran da primi obje noge. Nakon otprilike 5 minuta dodajte sodu bikarbonu u mlijeko i pomiješajte s nogama. Pobrinite se da temeljito namočite područja vaše kože koja su deblja i tvrđa. Za područja koja se ne mogu u potpunosti uroniti, nježno ih masirajte mliječnom mješavinom. Nakon opuštanja i uživanja u trenutku, nastavite s čišćenjem stopala umirujućom toplom vodom prije nego ih nježno osušite.

Učinci ovog procesa bit će vidljivi već nakon samo jedne sesije. Kada je riječ o ostavljanju dobrog dojma, imati atraktivna i njegovana stopala je ključno, posebno za žene. Žene obično daju prioritet njezi noktiju i stopala. Neki pojedinci mogu imati problema kao što su suhoća, zadebljanje i ljuštenje kože na stopalima. No, dosljednom i pravilnom njegom stopala možete postići meku i glatku kožu. Kada su u pitanju gljivične infekcije stopala i noktiju, ključna je pojačana njega kako bi se izbjegle neugodnosti koje uzrokuje atletsko stopalo.

Ova gljivična stanja imaju sposobnost širenja s kože na nokte, što rezultira njihovim pogoršanjem i ukupnim neprivlačnim i nezdravim izgledom. Redovitom svakodnevnom njegom stopala možete postići meku, baršunastu kožu na kojoj nema zadebljanja, uraslih noktiju i grubih mrlja. Slijedite ove jednostavne korake za njegu stopala kako biste održali zdrava i sretna stopala: Piling nije važan samo za lice i tijelo, već i za stopala kako bi se uklonile mrtve stanice. Proces pilinga daje koži baršunastu i podatnu teksturu, a služi i kao blagotvoran korak u pripremi stopala za dodatnu njegu odgovarajućom kremom.

Uzmite stvari u svoje ruke i pružite svojim stopalima tretman pomlađivanja tako što ćete napraviti mješavinu maslinovog ulja i morske soli ili smeđeg šećera. Za dodatni dodir opuštanja i mirisa dodajte eterično ulje lavande. Temeljito umasirajte ovu mješavinu na svoja stopala, a zatim operite mješavinu toplom vodom. Ako je vaša koža posebno suha i ispucala, slobodno preskočite korak pilinga i prijeđite izravno na sljedeći. Neka vam prioritet bude piling stopala barem jednom tjedno.

Kada je riječ o njezi kože stopala, odabir kreme treba uskladiti sa specifičnim potrebama i stanjem kože. U slučajevima kada je koža jednostavno suha, običan balzam za stopala može biti dovoljan. Ipak, za osobe koje imaju problema s ispucalim petama i pukotinama, savjetuje se odlučiti se za kreme koje sadrže veću koncentraciju uree. Primjeri takvih krema su Gehwol balzam za ispucale pete, Eucerin krema s 10% uree ili Scholl K+ krema. Za rješavanje problema zadebljale kože dostupne su specijalizirane kreme, poput Gehwol balzama dizajniranog posebno za tu svrhu.

  • Pridržavanjem pravilne i dosljedne rutine njege koja započinje kupkom, pilingom mrtvih stanica kože rašpicom i hidratacijom kremom, zadebljala koža može se učinkovito ukloniti. Međutim, važno je napomenuti da je problem tvrde kože na stopalima samo jedan od mnogih problema s kojima se pojedinci mogu suočiti. Oznake pritiska, kurje oči, gljivične infekcije i bradavice dodatni su problemi koji mogu uzrokovati nelagodu. Čimbenici kao što su nošenje neprikladne ili nekvalitetne obuće, neadekvatne higijenske prakse, određena medicinska stanja i oslabljeni imunološki sustav mogu doprinijeti razvoju problema s kožom stopala.

Pojava neugodnih mirisa i razvoj gljivičnih infekcija izravne su posljedice prekomjernog znojenja stopala. Korištenjem dezodoransa za stopala u obliku spreja ili kreme možete učinkovito spriječiti potencijalnu pojavu gljivica stopala i noktiju. Liječenje gljivične bolesti noktiju traje nekoliko mjeseci, zahtijevajući predan trud za uspješne rezultate. Osim toga, upotreba zaštitne kreme za stopala i ulja za nokte može učinkovito spriječiti pojavu gljivične bolesti noktiju.

Preporučeno